Jak zwiększyć żywotność baterii smartfonów?

Jak zwiększyć żywotność baterii smartfonów?

Jak zwiększyć żywotność baterii smartfonów?
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
18.10.2010 13:28

Uruchamiana na smartfonie aplikacja, która rejestruje wszystkie czynności wykonywane przez właściciela urządzenia, wydaje się mało pożądana. Jednak pracownicy Microsoft Research i ośrodka Center for Embedded Network Sensing przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles doskonale wiedzą co robią. Podczas zakrojonych na szeroką skalę badań chcą się mianowicie dowiedzieć, jak faktycznie wykorzystywane są współczesne smartfony

Uruchamiana na smartfonie aplikacja, która rejestruje wszystkie czynności wykonywane przez właściciela urządzenia, wydaje się mało pożądana. Jednak pracownicy Microsoft Research i ośrodka Center for Embedded Network Sensing przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles doskonale wiedzą co robią. Podczas zakrojonych na szeroką skalę badań chcą się mianowicie dowiedzieć, jak faktycznie wykorzystywane są współczesne smartfony - informuje magazyn "Technology Review". Pozwoli to zwiększyć żywotność baterii oraz odnaleźć martwe punkty w sieci.

Projektem kieruje doktorant Hossein Falaki. Oprogramowanie, które służy do gromadzenia informacji na temat wykorzystania danych, zachowań dzwoniącego i zużycia baterii, działa zarówno na smartfonach z Windows Mobile, jak też z systemem Android. W tym drugim przypadku narzędzie potrafi dodatkowo zapamiętywać, jakie dane wysyłano i odbierano z poziomu poszczególnych aplikacji.

Obraz
© Duże, jasne i dokładne ekrany smartfonów, mnogość funkcji i podzespołów przypłacamy częstym ładowaniem baterii. Na zdjęciu smartfon HTC HD2 (fot. HTC)

"Głównym problemem smartfonów jest i będzie czas pracy na baterii" - twierdzi Falaki, który przedstawi raport z badań w przyszłym miesiącu podczas spotkania Internet Measurement Conference w australijskim Melbourne. Przez ponad 2000 dni zbierano informacje od 8 użytkowników aparatów z Windows Mobile i 35 z Androidem. "Gdy się dowiemy, jak ludzie wykorzystują własne telefony, będziemy w stanie o wiele lepiej dostosowywać do siebie urządzenia i sieci" - zapewnia szef projektu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)