Jak zrobić loki bez większego wysiłku?

Jak zrobić loki bez większego wysiłku?

Jak zrobić loki bez większego wysiłku?
Źródło zdjęć: © Fotolia | Gennadiy Poznyakov
20.10.2015 13:21

Marzą ci się włosy uniesione u nasady, o naturalnym skręcie? Zwykle kręcenie włosów czy w domu czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim wymaga od nas czasu. Idealnym rozwiązaniem mogą się okazać termoloki, które zapewniają skręt włosów w kilka minut. Na czym opiera się ich działanie oraz w jaki sposób należy z nich korzystać? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku.

Termoloki to nic innego jak tradycyjne wałki do włosów, które oprócz nadawania włosom odpowiedniego kształtu, dodatkowo oddziałują na nie temperaturą. W zależności od zestawu zazwyczaj jest ich od 5 do 3. wałków. Podgrzewa się je w specjalnym urządzeniu do określonej temperatury, a potem nakłada na włosy. Po ostygnięciu, ściągamy je i otrzymujemy zakręcone loki. Największą zaletą tego urządzenia jest wygoda, ponieważ nie musimy cały dzień chodzić z wałkami we włosach. Poza tym dzięki regulacjom temperatury możemy być pewni, że zabieg zostanie wykonany w odpowiedni sposób dla każdego rodzaju włosów i co najważniejsze nie zniszczy ich.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Czy warto kupić?
Osoby, które bardzo rzadko nakręcają włosy, powinny wybrać tradycyjne wałki, ponieważ nie warto inwestować w urządzenie, z którego będziemy korzystać raz maksymalnie dwa razy do roku. Termoloki są dedykowane osobom, które cierpią na ciągły brak czasu oraz nie chcą spędzać całego dnia w domu, susząc w sposób naturalny włosy na wałkach. Oczywiście możemy sobie pomóc za pomocą suszarki, ale do tego będziemy potrzebować gorącego strumienia powietrza. Pamiętajmy również, że taki zabieg zwykle trwa około 3. minut, co niestety może źle wpłynąć na włosy, ale również sprawić, że pobudzą się gruczoły łojowe do nadmiernej pracy, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że włosy szybciej będą się przetłuszczać. Wiadome jest, że każdy sam musi dokonać wyboru między tradycyjnymi wałkami a termolokami. Jednak przy częstym kręceniu włosów, urządzenie jest po prostu lepsze i dużo bardziej bezpieczne.

Czy się kierować przy wyborze?

Decydując się na termoloki, powinniśmy wybrać takie urządzenie, które zostało wykonane z ceramiki lub tytanu. Zwykle są one nieco droższe, jednak pamiętajmy, że lepiej jest ponieść nieco większe koszty, dzięki czemu możemy być spokojni o nasze włosy, zwłaszcza jeśli zamierzamy kręcić włosy codziennie. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czy termoloki równolegle rozprowadzają temperaturę na powierzchni wałka i co ważne są bezpieczne dla struktury i kondycji włosów. Większość modeli posiada również szereg zabezpieczeń chroniących nas przed poparzeniem czy wyrywaniem włosów. Kolejna sprawa to czas, w jakim się wałki nagrzewają. Im posiadają większą moc, tym szybciej są w stanie osiągnąć odpowiednią temperaturę. Ważne jest również to, aby wałki jak najdłużej oddawały swoje ciepło.

Obraz
© (fot. Fotolia / Robert Przybysz)

Krok po kroku, czyli jak korzystać z termoloków
Jeśli to nie jest twoja pierwsza przygoda z wałkami, to ułożenie włosów za pomocą termoloków będzie bardzo proste. Na początek umyj i bardzo dokładnie wysusz włosy. Następnie podłącz urządzenie z termolokami do prądu i czekaj aż osiągną pożądaną temperaturę. W międzyczasie warto podzielić włosy (na te z górnej części głowy, po bokach i z dolnej części głowy). Kiedy tylko wałki nagrzeją się, zacznij po kolei nakładać je na włosy. Rozpocznij od góry. Wyprostuj włosy palcami, spryskaj lakierem delikatnie u podstawy, a następnie nawiń włosy na wałek i zawijaj w kierunku tylnej części głowy. Powtórz czynność z włosami z dołu. W przypadku włosów po bokach nawiń do tyłu, ku nasady głowy. Po nawinięciu wszystkich włosów na termoloki pozostaw je od kilku do kilkunastu minut. Dla włosów normalnych, które są podatne na zabiegi fryzjerskie wystarczy 5 minut, natomiast dla włosów grubych i trudnych do ułożenia potrzeba około 1. minut. Po ściągnięciu wałków, kiedy odpowiednio ułożysz włosy, spryskaj je na koniec lakierem.
Nie pozostaje nic innego jak cieszyć się piękną fryzurą.

Dla kogo?

Termoloki coraz częściej są wybierane przez kobiety, które nie mają czasu, by spędzać czas przed lustrem w łazience czy na fotelu u fryzjera. Poza tym są one dużo bardziej delikatne niż lokówka. Dzięki temu urządzeniu możemy ułożyć włosy już w kilka minut. Na rynku dostępne są modele, które oferują bardzo duże zestawy z różnymi wielkościami i grubościami termoloków. Jest to akurat istotne, ponieważ w zależności od miejsca na głowie, nasze włosy mają różną długość i wymagają użycia innej grubości wałka. Im ten wybór będzie większy, tym nasza fryzura będzie bardziej dopracowana.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)