Jak wydłużyć czas pracy baterii w laptopie? Prosty sposób!

Jak wydłużyć czas pracy baterii w laptopie? Prosty sposób!

Jak wydłużyć czas pracy baterii w laptopie? Prosty sposób!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.03.2012 12:30, aktualizacja: 12.03.2012 14:37

Coraz więcej z nas korzysta na co dzień z komputerów przenośnych. Problem podczas ich eksploatacji może stanowić często rozładowująca się w najmniej odpowiednim momencie bateria. Aby do tego nie dopuścić, warto stale mieć ją pod kontrolą. Umożliwia to darmowy program BatteryCare.

BatteryCare to darmowe narzędzie stworzone z myślą o użytkownikach komputerów przenośnych, pracujących na baterii. Pozwala ono optymalnie wykorzystać akumulator i na bieżąco monitorować cykle ładowania i rozładowywania. W rezultacie ma się to przełożyć na jego efektywniejsze wykorzystanie i dłuższe działanie.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu pojawia się ikona w zasobniku systemowym, gdzie wyświetla się stopień naładowania i całkowity czas pracy jaki nam pozostał. BatteryCare prezentuje także aktualną temperaturę pracy procesora i dysku twardego. Pozwala uzyskać szczegółowe informacje o zastosowanej przez producenta baterii, m.in. model i pojemność. Najciekawszą funkcją programu jest harmonogram ładowania i rozładowywania baterii, którego przestrzeganie pozwoli w pełni wykorzystać oferowaną przez akumulator pojemność.

Program do działania wymaga instalacji w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0. Ponadto podczas instalacji oferuje dodatek, mający przyspieszyć działanie komputera, jednak funkcji tej nie realizuje i jest trudny do odinstalowania - dlatego odradzamy jego instalację.

BatteryCare można pobrać z naszego katalogu z plikami klikając na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)