Jak wybrać odpowiednią mysz komputerową?

Jak wybrać odpowiednią mysz komputerową?

Jak wybrać odpowiednią mysz komputerową?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
03.12.2017 12:18, aktualizacja: 05.06.2018 16:22

Zakup odpowiedniej myszki to bardzo ważna kwestia. Jeśli spędzamy przy komputerze dużo czasu, to powinniśmy zadbać o wygodę i komfort. Parametry myszki też nie są bez znaczenia. Przyjrzeliśmy się atrakcyjnym ofertom myszek.

Jesteś graczem? Zapewne wiesz, jak ogromną rolę potrafi grać odpowiedni sprzęt. Podczas rozgrywki online często szczegóły mają ogromne znaczenie. Odpowiednie parametry myszy komputerowej mogą pozwolić na pewniejszą reakcję, a tym samym zwiększają szansę na zwycięstwo. Wybraliśmy coś dla ciebie - 12000 DPI potrafi zrobić różnicę.

Przeglądając oferty, braliśmy pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania myszek. To dość ważne, ponieważ przy dużym natężeniu pracy sprzętu mogą się łatwo psuć. Często kable zasilające są bardzo narażone na uszkodzenia, tak samo jak i mechanizm klikający bywa wrażliwy.

Nie lubicie urządzeń na baterie i potrzebujecie myszki, która może pracować bez przerwy? Nic dziwnego, mysze na kabel wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Większość użytkowników komputerów korzysta właśnie z nich. Jeśli potrzebujecie myszki o mocnych parametrach, polecamy którąś z tych.

Myszki do pracy biurowej różnią się od tych przeznaczonych do grania. Nie wymagają silnego lasera, więc wystarczy kupić dobrą myszkę optyczną, aby pracowało się przyjemnie. Myszy z sensorem optycznym sprawdza się idealnie w pracy biurowej. Mogą wystąpić jedynie kłopoty na błyszczących powierzchniach, wtedy należy ratować się podkładką, ewentualnie materiałem typu tektura.

Jeśli przeszkadza wam "latający" po biurku kabel, to zdecydowanie potrzebujecie myszki bezprzewodowej. Taka mysz działa na zasadzie parowania poprzez niewielkie urządzenie USB, wszystko dzieje się automatycznie, przez co nie sprawia problemu użytkownikowi. Mysz, którą wzięliśmy pod lupę, ma opływowe kształty dopasowane do ręki każdego użytkownika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)