Jak wybieramy operatorów komórkowych? Kluczowa jest cena

Jak wybieramy operatorów komórkowych? Kluczowa jest cena

Jak wybieramy operatorów komórkowych? Kluczowa jest cena
Źródło zdjęć: © PAP/DPA/Jochen Lübke
30.12.2015 15:37, aktualizacja: 31.12.2015 09:11

Jakimi kryteriami kierują się Polacy podczas podejmowania decyzji o podpisaniu umowy z operatorem komórkowym? Odpowiedzi na to pytanie dostarczają badania, przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab.

Podstawowym kryterium dla 41 proc. respondentów jest cena, jaką ponoszą za usługi komórkowe. Kolejne miejsce na liście zajmuje jakość połączenia (37 proc.). Często zdarza się, że w danej lokalizacji nie każda sieć oferuje satysfakcjonujący zasięg. Niemal co trzeci z przepytanych przez Ericssona bierze pod uwagę obsługę klienta u konkretnego operatora oraz oferowane przez niego pakiety usług.

Po 25 proc. ankietowanych twierdzi, że przy wyborze operatora zwraca uwagę na konkretną ofertę lub jakość transmisji danych. Najrzadszym kryterium stosowanym przez konsumentów jest pozytywna opinia znajomych, korzystających z usług danego operatora (16 proc.).

Obraz

Raport Ericsson ConsumerLab dostarcza informacji dotyczących sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach świata. Część poświęcona Polsce została stworzona na podstawie 1865 ankiet internetowych. Ankietowani są grupą reprezentatywną dla 21 milionów Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z internetu przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)