Jak w prosty sposób pozbyć się sierści z ubrań?

Jak w prosty sposób pozbyć się sierści z ubrań?24.10.2016 12:04
Jak w prosty sposób pozbyć się sierści z ubrań?
Źródło zdjęć: © Fotolia | Natallia Vintsik
289186590473988154
Źródło zdjęć: © (fot. Fotolia)

Zwierzaki to dla wielu nieodłączna część rodziny. Niestety, włochaty pupil może zostawić na naszych rzeczach trudne do usunięcia ślady sierści. Na szczęście na rynku dostępne są pralki, które zostały wyposażone w funkcję skutecznego usuwania sierści z ubrań.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez TNS Polska blisko 48 proc. Polaków posiada w swoich domach zwierzęta. Spośród nich aż 83 proc. dzieli swoje cztery kąty z psem, a nieco mniej z kotem. Już powyższe dane pokazują, że problem sierści na ubraniach, kocach czy pościeli może dotyczyć bardzo wielu rodzin. Niejedna osoba pewnie zadaje sobie pytanie: jak trwale i skutecznie pozbyć się sierści z ubrań? Jest na to kilka sposobów. O jednym powinniśmy jednak pamiętać. Jeśli regularnie nie będziemy się troszczyć o to, aby "odsierścić" mieszkanie, problem niestety będzie bardzo szybko powracał.

Aby utrzymać porządek w mieszkaniu, musimy uzbroić się w specjalny sprzęt. Najprostszy to rolka z nawiniętą taśmą klejącą. Jest to obowiązkowa rzecz, jaką powinien mieć każdy, kto ma w domu sierścionośnego zwierzaka. Po drugie, warto kupić rękawicę do zbierania sierści lub też zwykłą lateksową rękawiczkę. Po trzecie, musimy mieć szczotkę dla naszego psa czy kota. Niezależnie od tego, czy zwierzak jest długo czy krótkowłosy, zawsze przychodzi okres, kiedy linieje. Aby temu zapobiec, warto chociaż raz dzienne przeczesać go i pomóc mu w pozbyciu się nadmiaru włosia. Ostatnim ważnym urządzeniem, które powinno pojawić się w naszym domu jest dobra pralka.

Pralka do zadań specjalnych

Producenci pralek nazywają tę funkcję w różny sposób. Zwykle możemy się spotkać z nazwą "pupil" lub, po prostu, "funkcją specjalną z intensywnym praniem i dodatkowym płukaniem". Urządzenia te dobrze radzą sobie zarówno z długą, jak i krótką sierścią, a także z włosami ludzkimi. Najczęściej w takich urządzeniach, obok ubrań i pościeli, można również prać narzuty, koce oraz dywaniki.

Tajemnicą tej wyjątkowej funkcji jest połączenie bardzo intensywnego wirowania z wielokrotnym płukaniem. W przypadku prania koca czy pościeli dodatkowo jeszcze podgrzewana jest woda, dzięki czemu pod wpływem wyższej temperatury włókna materiałów rozluźniają się, co sprawia, że dużo łatwiej jest usunąć z nich zanieczyszczenia.

Wybierając pralkę powinniśmy zwrócić uwagę, czy dany model posiada szeroki zakres temperatur. Dzięki temu będziemy mogli prać nie tylko delikatne ubrania, ale również ręczniki oraz grube koce. Nie bez znaczenia jest również wsad pralki. Jeśli mamy zamiar usuwać sierść z koców czy pościeli, najlepiej jest wybrać sprzęt o wsadzie od 6 do 8 kg. Oczywiście ważna jest również klasa energetyczna. Pralki z omawianą funkcją wielokrotnie pobierają wodę, dlatego warto postawić na jak najbardziej energooszczędny model.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)