Trwa ładowanie...
dvjaqhe

Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy

Messenger, komunikator Facebooka, pozwala rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie, w ramach grupy. To wygodne, kiedy prowadzimy dyskusję ze znajomymi czy rodziną. A co, gdy chcemy zrezygnować z grupowego czatu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Messenger i czat grupowy - jak wyłączyć?
Messenger i czat grupowy - jak wyłączyć? (Archiwum prywatne, Fot: flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0)
dvjaqhe

Messenger ma wiele przydatnych funkcji, o których mogliście nie wiedzieć. Jedną z nich jest np. formatowanie tekstu, pozwalające zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie. Tajemnicą zapewne nie jest tworzenie grup. Za to niektórzy mogą zastanawiać się, jak skasować grupę na Messengerze, której jesteśmy administratorem.

Jak usunąć grupę na Messengerze?

Najprostszy sposób to usunięcie użytkowników, którzy są członkami grupy. Aby to zrobić, otwieramy czat grupowy, na którym prowadzimy rozmowy. Następnie wciskamy zębatkę symbolizującą funkcję "Opcję". Tam wybieramy "Członkowie" i po kolei "usuń". Na samym końcu pozostaje nam usunięcie siebie z grupy, co spowoduje skasowanie grupy.

dvjaqhe

Jeżeli korzystamy z mobilnej wersji Messengera, możemy też przytrzymać palcem na konwersacji. Wówczas zobaczymy czerwoną ikonkę z koszem. Jej wciśnięcie powinno skasować całą grupę. Ta opcja jednak nie zawsze działa - gdy sprawdzałem ją, po skasowaniu grupy i tak użytkownicy mogli na nowo rozpocząć rozmowę. Żeby całość była skuteczna musimy po prostu usunąć najpierw rozmówców, a potem siebie z grupy.

Zobacz też: Dzień bezpiecznego internetu - redakcja WP Tech radzi, jak chronić swoje dane

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dvjaqhe

dvjaqhe
dvjaqhe