Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy

Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne | flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0
Adam Bednarek

07.06.2019 21:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Messenger, komunikator Facebooka, pozwala rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie, w ramach grupy. To wygodne, kiedy prowadzimy dyskusję ze znajomymi czy rodziną. A co, gdy chcemy zrezygnować z grupowego czatu?

Messenger ma wiele przydatnych funkcji, o których mogliście nie wiedzieć. Jedną z nich jest np. formatowanie tekstu, pozwalające zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie. Tajemnicą zapewne nie jest tworzenie grup. Za to niektórzy mogą zastanawiać się, jak skasować grupę na Messengerze, której jesteśmy administratorem.

Jak usunąć grupę na Messengerze?

Najprostszy sposób to usunięcie użytkowników, którzy są członkami grupy. Aby to zrobić, otwieramy czat grupowy, na którym prowadzimy rozmowy. Następnie wciskamy zębatkę symbolizującą funkcję "Opcję". Tam wybieramy "Członkowie" i po kolei "usuń". Na samym końcu pozostaje nam usunięcie siebie z grupy, co spowoduje skasowanie grupy.

Jeżeli korzystamy z mobilnej wersji Messengera, możemy też przytrzymać palcem na konwersacji. Wówczas zobaczymy czerwoną ikonkę z koszem. Jej wciśnięcie powinno skasować całą grupę. Ta opcja jednak nie zawsze działa - gdy sprawdzałem ją, po skasowaniu grupy i tak użytkownicy mogli na nowo rozpocząć rozmowę. Żeby całość była skuteczna musimy po prostu usunąć najpierw rozmówców, a potem siebie z grupy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także