Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy

Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy07.06.2019 21:57
Jak usunąć grupę na Messengerze? Wyjaśniamy
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne | flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0

Messenger, komunikator Facebooka, pozwala rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie, w ramach grupy. To wygodne, kiedy prowadzimy dyskusję ze znajomymi czy rodziną. A co, gdy chcemy zrezygnować z grupowego czatu?

Messenger ma wiele przydatnych funkcji, o których mogliście nie wiedzieć. Jedną z nich jest np. formatowanie tekstu, pozwalające zrobić pogrubienie, kursywę czy przekreślenie. Tajemnicą zapewne nie jest tworzenie grup. Za to niektórzy mogą zastanawiać się, jak skasować grupę na Messengerze, której jesteśmy administratorem.

Jak usunąć grupę na Messengerze?

Najprostszy sposób to usunięcie użytkowników, którzy są członkami grupy. Aby to zrobić, otwieramy czat grupowy, na którym prowadzimy rozmowy. Następnie wciskamy zębatkę symbolizującą funkcję "Opcję". Tam wybieramy "Członkowie" i po kolei "usuń". Na samym końcu pozostaje nam usunięcie siebie z grupy, co spowoduje skasowanie grupy.

Jeżeli korzystamy z mobilnej wersji Messengera, możemy też przytrzymać palcem na konwersacji. Wówczas zobaczymy czerwoną ikonkę z koszem. Jej wciśnięcie powinno skasować całą grupę. Ta opcja jednak nie zawsze działa - gdy sprawdzałem ją, po skasowaniu grupy i tak użytkownicy mogli na nowo rozpocząć rozmowę. Żeby całość była skuteczna musimy po prostu usunąć najpierw rozmówców, a potem siebie z grupy.

Zobacz też: Dzień bezpiecznego internetu - redakcja WP Tech radzi, jak chronić swoje dane

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)