Jak przyśpieszyć działanie przeglądarki Google Chrome? Jest na to kilka sposobów

Jak przyśpieszyć działanie przeglądarki Google Chrome? Jest na to kilka sposobów

Jak przyśpieszyć działanie przeglądarki Google Chrome? Jest na to kilka sposobów
Źródło zdjęć: © google
Arkadiusz Stando
26.06.2018 14:08, aktualizacja: 26.06.2018 15:18

Google Chrome działa powoli? Powodów może być wiele, ale zazwyczaj wystarczy kilka prostych trików, aby przywrócić płynność przeglądarki. Oto, co najlepiej zrobić.

Wzięliśmy pod uwagę także kilka bardzo popularnych problemów, które mogą wam doskwierać, takich jak np. błąd 400. Internauci często narzekają na jego pojawianie się podczas korzystania z serwisu YouTube. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy przejść do sekcji "Ustawienia" > "Prywatność" > "Wyczyść cookies i pamięć podręczną". Po oczyszczeniu cookiesów problem powinien ustąpić. Ich usuwanie również poprawia działanie przeglądarki, więc warto od czasu do czasu o tym pamiętać.

1 / 5

Zbyt wiele kart

Obraz
© google chrome

Często przeglądarka Chrome (tak jak i każda inna) spowalnia jeśli otworzycie zbyt wiele kart. Musicie się z tym liczyć i zamykać te niepotrzebne, z których aktualnie nie korzystacie. Ale jest też inne rozwiązanie, jeśli już potrzebujecie ich wszystkich. Wystarczy pobrać rozszerzenie OneTab.

OneTab za jednym kliknięciem skondensuje wszystkie otwarte karty w jedną. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 95 proc. wydajności przeglądarki.

2 / 5

Dbaj o aktualizacje

Obraz
© google

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki. Aby to zrobić, wystarczy przejść do sekcji "Pomoc" > "Google Chrome" > "Informacje". Przeglądarka sama uruchomi proces aktualizacji, tak jak w moim przypadku.

3 / 5

Rozszerzenia mogą spowalniać przeglądarkę

Obraz
© google

Wiele rozszerzeń, które mogliście zainstalować przypadkiem czy nieświadomie, może spowalniać komputer. Aby sprawdzić, z jakich rozszerzeń Google Chrome aktualnie korzystacie, wystarczy przejść do sekcji "Więcej narzędzi" > "Rozszerzenia". Każde z nich możecie własnoręcznie odłączyć, aby sprawdzić, czy nie spowalnia systemu.

4 / 5

Złośliwe oprogramowanie

Obraz
© WP.PL

Jeśli wszystkie powyższe kroki nie pomagają, możecie spróbować odinstalować przeglądarkę i zainstalować ponownie. Jeśli ponowna instalacja nie pomaga, możecie się zmagać z problemami technicznymi komputera lub złośliwym oprogramowaniem/wirusem.

Złośliwe oprogramowanie może działać na różny sposób, ale czasami da się je rozpoznać. Jeśli zauważycie nagły wzrost wyskakujących okienek, powiadomień lub zmieniającą się stronę domową w przeglądarce, to może oznaczać zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. W takim przypadku lepiej nie zwlekać i skorzystać z programu antywirusowego.

5 / 5

Prędkość internetu

Obraz
© SpeedTest

Powolne działanie przeglądarki niekoniecznie musi być spowodowane działaniem programu lub systemu. Warto sprawdzić prędkość połączenia internetowego. Powolne działanie przeglądarki może być spowodowane przez problemy z połączeniem. Sprawdźcie np. na stronie SpeedTest.pl, czy wasz ping nie jest zbyt wysoki, a prędkość za niska.

Średni ping w Polsce wynosi około 25-40. Jeśli test wykazuje znacznie większą liczbę, to warto skontaktować się z operatorem internetu. Natomiast w przypadku prędkości internetowej, powinniście posiadać przynajmniej 1Mb/s, aby swobodnie korzystać z sieci.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)