Jak Nasza-Klasa dba o Twoje bezpieczeństwo?

Jak Nasza-Klasa dba o Twoje bezpieczeństwo?

Jak Nasza-Klasa dba o Twoje bezpieczeństwo?
04.11.2009 10:38

Nasza-klasa.pl chcąc zadbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników uruchomiła zakładkę "Bezpieczeństwo". Użytkownicy znajdą w niej informacje o zagrożeniach w sieci i porady jak ich unikać. Partnerami merytorycznymi sekcji są Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Komenda Główna Policji.

Głównym zadaniem nowego działu jest zapoznawanie Użytkowników z podstawami bezpiecznego korzystania z sieci i NK. W zakładce można znaleźć: porady dotyczące konkretnych problemów napotykanych w Internecie (np. kradzież tożsamości, cyberprzemoc, łamanie netykiety), materiały multimedialne prezentujące pożądane zachowania, zaproszenie do udziału w konkursie: "Żeby Internet był bezpieczny". Ze względu na charakter problemów oraz konieczność poruszenia szerokiego spektrum tematów, zakładka została podzielona na kilka części przeznaczonych dla dzieci, młodzieży oraz rodziców i opiekunów. Szczególnie narażeni na zagrożenia w sieci są najmłodsi, dopiero zaczynający przygodę z Internetem. Z tego powodu obszerne fragmenty zakładki "Bezpieczeństwo" są skierowane właśnie do nich. Dzieci dowiedzą się jakich niebezpieczeństw muszą się wystrzegać, a także jak stosować zasadę ograniczonego zaufania. Treści dla najmłodszych są przygotowane w przystępnej formie komiksu.

Obraz
© (fot. Nasza-Klasa.pl)

"Bezpieczeństwo w internecie zależy nie tylko od twórców stron, ale również od samych użytkowników. W moim odczuciu dotyczy to zwłaszcza witryn społecznościowych, w których zgłaszając nadużycia czy pomagając znajomym, możemy się przyczynić do wzrostu poziomu bezpieczeństwa całej społeczności. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się kłaść mocny akcent na ten aspekt korzystania z sieci w ogóle. Rolą największej polskiej społeczności jest wspieranie wszystkich osób zainteresowanych edukacją w tym zakresie" - mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR.

To nie pierwsza inicjatywa NK związana z bezpieczeństwem. W lutym tego roku serwis przystąpił do międzynarodowego porozumienia serwisów społecznościowych, którego celem jest zapewnienie bezpieczniejszego korzystania z zasobów Internetu, szczególnie jego najmłodszym użytkownikom (porozumienie nadzorowane przez Komisję Europejską)
. W kolejnych miesiącach serwis wprowadził, np. Filtr Rodzinny, który chroni najmłodszych przed treściami niepożądanymi. Zakładka "Bezpieczeństwo" będzie stale rozwijana. Niebawem zostanie wzbogacona m.in. o publikację GIODO: "ABC zagrożeń bezpieczeństwa danych osobowych w systemach teleinformatycznych". Projekt dostępny jest pod adresem: nasza-klasa.pl/bezpieczenstwo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)