Jak działa zmywarka - zobacz nagrania z wnętrza komory myjącej

Jak działa zmywarka - zobacz nagrania z wnętrza komory myjącej

Jak działa zmywarka - zobacz nagrania z wnętrza komory myjącej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.01.2013 10:48

Zmywarki są w naszym kraju coraz bardziej popularne, jednak niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego jak faktycznie odbywa się usuwanie zabrudzeń z naczyń już po uruchomieniu urządzenia.

Sporą popularność zdobył w ostatnich dniach filmik użytkownika serwisu youtube, który postanowił przeprowadzić domowy eksperyment i umieścił wewnątrz zmywarki odpowiednio zabezpieczoną kamerę dokumentującą proces mycia naczyń.

Większość zmywarek nie posiada oświetlenia wewnątrz komory czyszczącej, a nawet jeśli takie oświetlenie posiadają, uaktywnia się ono tylko podczas umieszczania naczyń w urządzeniu. Autor musiał więc użyć niezależnego źródła światła - w tym celu zastosował odpowiednio zabezpieczoną przed działaniem wody latarkę. Dzięki temu wyraźnie zaobserwować możemy działanie spryskiwaczy, które obracając się napędzane odrzutem wody, oczyszczają z zabrudzeń umieszczone w koszach naczynia.

Dokładniej zauważyć można to na powyższym filmie, którego autor zamiast umieszczać kamerę wewnątrz, postanowił zabezpieczyć front zmywarki przezroczystą płytą z pleksi. Tym razem w zmywarce nie umieszczone zostały naczynia, dzięki temu jeszcze wyraźniej widać przebieg pracy urządzenia.

Również i Polacy eksperymentowali z umieszczaniem kamer w zmywarkach, czego najlepszym przykładem jest poniższy film:

Przedstawione nagrania pokazują tylko fragment pracy zmywarki - standardowy program zmywania trwa około godziny i przebiega w kilku etapach. Podejrzewamy jednak, że mało kto obejrzałby godzinny zapis mycia naczyń, a powyższe krótkie filmy w zupełności pozwalają zrozumieć w jaki sposób działa zmywarka.

Źródło: PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)