WP

Izraelski latający pojazd przyszłości. Niezwykła maszyna, która startuje pionowo

Izraelska firma Tactical Robotics przeprowadziła udane testy startującej pionowo maszyny wojskowej. Jej zadaniem będzie transport żołnierzy na pole walki oraz zabierania rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ta niezwykła maszyna potrafi latać samodzielnie
Ta niezwykła maszyna potrafi latać samodzielnie (Youtube.com)
WP

Maszyny typu V-TOL są przyszłością transportu wojskowego. Dzięki możliwości pionowego startu i lądowania są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. W dodatku przemieszczają się bardzo szybko i sprawnie. Te cechy sprawiają, że maszyny takie jak "Cormorant" są idealne do transportu rannych, nawet w niezwykle trudnych sytuacjach.

"Comorant" jest całkowicie autonomiczną maszyną. Może wprowadzić spore zamieszanie, skoro nie potrzebuje człowieka do pilotowania go. Jego systemy są opracowane tak, aby opierać się na czujnikach, radarach oraz specjalnemu oprogramowaniu. W ten sposób może zabrać na swoim pokładzie dwie osoby. Może to na razie niezbyt wiele, ale prace nad ulepszaniem możliwości maszyny wciąż trwają.

WP

Podobne maszyny starają się budować firmy takie jak np. Uber. Chodzi przede wszystkim o autonomiczny przewóz ludzi, który byłby obsługiwany przez aplikację. Pomysł jest rozwijany od kilku lat, ale nie powstała jeszcze żadna konkretna maszyna. W przypadku "Cormoranta", pierwotnie przewiduje się tylko użycie w celach wojskowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstała wersja pasażerska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP