Izrael się zbroi. Prezentacja nowego drona niebawem. Będzie mocniejszy i szybszy

Izrael się zbroi. Prezentacja nowego drona niebawem. Będzie mocniejszy i szybszy

Izrael się zbroi. Prezentacja nowego drona niebawem. Będzie mocniejszy i szybszy
Źródło zdjęć: © Israel aerospace industries
08.02.2020 20:07

Izrael podczas zbliżającego się wydarzenia Singapore Airshow 2020 zaprezentuje nowy bezzałogowy aparat latający Heron II. Dron ma być znacznie mocniejszy i szybszy od swojego poprzednika. Maszyna będzie też niezwykle wytrzymała.

Koncern Israel Aerospace Industries zaprezentował prototyp drona Heron II. Izraelski producent samolotów wojskowych i cywilnych znany jest ze swojego wkładu w uzbrojenie lotnicze, morskie i lądowe oraz z systemów rozpoznawczych i technologii wykorzystywanej w budowie satelitów. Największą sławę przynosi mu jednak budowa i projektowanie dronów. Firma jest jednym z największych producentów bezzałogowych aparatów latających na świecie.

Najnowsza maszyna stworzona przez IAI na swoją oficjalną prezentację będzie musiała poczekać do Singapore Airshow 2020. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-16 lutego.

Jako główne zalety Herona II wymienia się przede wszystkim długotrwałość lotu sięgającą 45 godzin, zasięg do 1500 kilometrów oraz pułap orientacyjny równy 11 km. Masa startowa bezzałogowego aparatu wynosi 1350 kg, z czego na ładunek użyteczny przypada 470 kg. Od swojego poprzednika różni się także kadłubem, który jest zdecydowanie szerszy i wykonany z nowych materiałów. Według producenta jest znacznie mocniejszy od bazowej wersji. Posiada także o wiele więcej możliwości.

- Dzięki mocniejszemu i szerszemu kadłubowi Heron II lepiej dostosowuje się do konfiguracji z wieloma ładunkami, oferując bardziej przestronną przestrzeń ładunkową, zintegrowany terminal komunikacji satelitarnej oraz oddzielny komputer misji. Aparat latający umożliwia użytkownikom wprowadzanie zmian w systemie misji przy zachowaniu zdatności do lotu - opisuje maszynę Israel Aerospace Industries.

Dron IAI Heron wszedł do eksploatacji w 2005 roku. Sprzęt zakupiło wiele państw. Wśród nich można wymienić między innymi: Brazylię, Kanadę, Indie, Izrael, Turcję i Ekwador. Na zasadzie leasingu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, system leasingują również Niemcy i Grecja.

Nie tak dawno Izrael ogłosił, że udało mu się opracować nową technologię przechwytywania rakiet, moździerzy, UAV i innych ataków dalekiego zasięgu. Państwo nieprzerwanie stawia na rozwój obronności i swojego arsenału.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)