iTunes będzie wypożyczać filmy?

iTunes będzie wypożyczać filmy?

12.06.2007 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Apple zamierza poszerzyć ofertę sklepu internetowego iTunes o możliwość wypożyczania filmów. Firma prowadzi już rozmowy w tej sprawie z największymi amerykańskimi koncernami filmowymi - m.in. Universal Pictures oraz Paramount.

W sklepie Apple'a już teraz można kupić filmy - jednak dostępne są one w modelu "Download to own" ( tzn. że zakupiony i pobrany plik pozostaje własnością użytkownika ). Nowości kosztują ok. 15 USD, zaś starsze tytuły - 10 USD.

Filmy do wypożyczania będą znacznie tańsze - pobranie pliku kosztować ma 2,99 USD. Apple chce, aby filmy takie klient mógł odtwarzać przez 30 dni - później plik "wygaśnie". Przedstawiciele firmy mówią też, że klient będzie mógł wykonać jedną kopię takiego pliku i przesłać ją np. do odtwarzacza iPod - aczkolwiek ostateczna decyzja w tej sprawie zapadanie po konsultacjach z wytwórniami filmowymi

Analitycy przypuszczają, że w pierwszej kolejności w internetowej wypożyczalni Apple'a pojawią się filmy z katalogu Paramount oraz Walt Disney - ponieważ firma Steve'a Jobsa współpracuje z nimi już od dłuższego czasu ( to ich filmy można obecnie kupować w iTunes ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)