Iridium Extreme - satelitarny twardziel z mobilnym hotspotem
W Warszawie odbyła się prezentacja nowego telefonu satelitarnego - Iridium Extreme. Będzie on dostarczać klientom transmisję głosu, danych, osobiste sieci Wi-Fi, usługi GPS, SMS, alerty bezpieczeństwa i opcje śledzenia, w każdym miejscu na Ziemi i w każdych warunkach.
W Warszawie odbyła się prezentacja nowego telefonu satelitarnego - Iridium Extreme. Będzie on dostarczać klientom transmisję głosu, danych, osobiste sieci Wi-Fi, usługi GPS, SMS-y, alerty bezpieczeństwa i opcje śledzenia, w każdym miejscu na Ziemi i w każdych warunkach - przekonuje producent.
Główne cechy Iridium Extreme:
• Zgodność z normą wojskową US Military 810F. Telefon spełnia najwyższe standardy pod względem odporności na kurz, piasek, wstrząsy, wibracje, niskie ciśnienie, wysoką i niską temperaturę, deszcz i długotrwałą wilgoć. Może być wykorzystywany na morzu, lądzie, w górach i na pustyni.
• Jest to jedyny telefon z funkcją ciągłego śledzenie użytkownika. Iridium oferuje otwartą platformę do uruchamiania niestandardowych rozwiązań opartych na lokalizacji aparatu w czasie rzeczywistym. W sieci autoryzowanych portali można śledzić m.in. przesyłki, dostawę surowców, statki, samoloty, samochody, pracowników, uczestników wypraw lub po prostu informować rodzinę i przyjaciół na bieżąco o swoim położeniu.
• To także pierwszy telefon satelitarny z programowalnym przyciskiem SOS. Jest to rozwiązanie oparte na systemie GPS i umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy z podaniem precyzyjnego położenia użytkownika.
• Umożliwia stworzenie osobistej sieci hotspot gdziekolwiek na świecie. W ten sposób można podłączyć dowolne urządzenie Wi-Fi, smartfona lub komputer bezpośrednio do Internetu bazując na telefonicznym połączeniu satelitarnym.
Telefon Iridium Extreme TS2 będzie dostępny w sprzedaży od 1 października za równowartość 1567,50 dolarów.
Obecnie konstelacja Iridium liczy sześćdziesiąt sześć aktywnych satelitów oraz kilka jednostek zapasowych. Satelity tej sieci krążą na orbicie o wysokości około 780 km i nachyleniu 86,4 stopnia. Takie parametry orbity w połączeniu z dużą ilością współdziałających ze sobą satelitów pozwalają na ciągły dostęp do usług telekomunikacyjnych z każdego miejsca na Ziemi.