iPhone znacząco wpływa na zyski Gameloft

iPhone znacząco wpływa na zyski Gameloft

iPhone znacząco wpływa na zyski Gameloft
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
10.11.2009 14:07

Gameloft to studio developerskie, które jako jedno z niewielu bezustannie pracuje nad nowymi grami. Posiadając ponad 4,000 pracowników, studio jest w stanie wyprodukować prawie jedną grę tygodniowo. Oczywiście nie odbywa się to kosztem jakości, gdyż wiele gier tego studia odniosło duży sukces. Dzięki grom, które Gameloft tworzy dla iPhone’a i iPoda touch, przychody skoczyły o 18% w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku.

Oznacza to, że Gameloft zaspokoił popyt w wysokości 90,2 milionów dolarów. W trzecim kwartale studio zarobiło 30,1 milinów euro. To o 15. więcej niż w zeszłym roku, w tym samym okresie czasu. Aż 95% tych przychodów pochodzi ze sprzedaży gier na iPhone’a i iPoda touch. Geograficznie zyski rozkładają się następująco (% od całkowitego przychodu):

  • Europa – 38%
  • Ameryka Północna – 33%
  • Ameryka Południowa i Azja –. 29%

Gameloft stworzył wiele udanych gier na iPhone’a, choćby ostatnie Asphalt 5, Earthworm Jim, Real Football, czy The Settlers. W App Store znajduje się mnóstwo gier ich autorstwa, a kolejne będą pojawiać sie w niedługich odstępach czasu. Gry takie jak Chuck Norris: Bring On The Pain, Nova, czy Castle Frenzy powinny pojawić się w App Store w tym lub przyszłym miesiącu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)