iPhone zabił 14‑latkę. Ładujący się telefon eksplodował pod poduszką dziewczyny

iPhone zabił 14-latkę. Ładujący się telefon eksplodował pod poduszką dziewczyny
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

01.10.2019 09:22, aktual.: 01.10.2019 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

14-latka z Kazachstanu zmarła na skutek obrażeń głowy, których doznała po eksplozji telefonu. iPhone dziewczyny podłączony był do ładowarki i schowany pod poduszką. Według śledczych, przyczyną wybuchu było przegrzanie baterii.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy, 28 września w kazachskim Bastobe. Alua Asetkyzy Abzalbek zmarła po tym, jak iPhone wybuchł pod jej poduszką. Rodzice nastolatki wezwali pogotowie, jednak obrażenia głowy okazały się zbyt poważne i dziewczyny nie udało się uratować.

iPhone zabił 14-letnią dziewczynę. To nie pierwszy taki przypadek

Dziewczyna jak co wieczór przed snem słuchała muzyki z telefonu. Urządzenie było podłączone do ładowarki i znajdowało się pod poduszką 14-latki. Na skutek przegrzania baterii smartfon eksplodował. Gdy rano rodzice poszli obudzić córkę, natrafili na przerażający widok. Natychmiast wezwali pogotowie, jednak obrażenia głowy nastolatki były na tyle poważne, że nie dało się jej uratować.

- Telefon był podłączony do ładowarki. Wybuch spowodował ciężkie obrażenia głowy, przez które 14-latka zginęła na miejscu - poinformowała policja z rejonu Karatał.

To nie pierwszy taki przypadek. W 2017 roku w podobny sposób zginęła 14-letnia dziewczyna z Wietnamu, Le Thi Xoan.
Nastolatka podpięła swojego iPhone 6 do ładowarki, a następnie położyła telefon pod poduszką i poszła spać. W trakcie snu przygniotła telefon i została porażona prądem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)