iPhone: dostęp do telefonu mimo blokady

iPhone: dostęp do telefonu mimo blokady26.10.2010 14:56
iPhone: dostęp do telefonu mimo blokady

Nawet jeśli iPhone wydaje się zabezpieczony przed dostępem ze strony niepowołanych osób przez włączenie blokady, to bez znajomości czterocyfrowego lub alfanumerycznego kodu można uruchomić aplikację do wykonywania rozmów

W ten sposób da się podejrzeć listę ostatnio wybieranych numerów, dzwonić, odsłuchiwać zapisane wiadomości ze skrzynki głosowej, zaglądać do galerii zdjęć i korzystać z książki adresowej. Oprócz tego, z poziomu książki adresowej można także wysyłać e-maile i wiadomości MMS.

288768131827251347
Źródło zdjęć: © (fot. Apple)

Luka w blokadzie pozwala na stosunkowo łatwy dostęp do tych funkcji: wystarczy jedynie wybrać połączenie alarmowe - kiedy wpiszemy dowolne znaki, następnie szybko i bezpośrednio po sobie naciśniemy najpierw zielony przycisk połączenia, a potem przycisk standby, uruchomi się aplikacja telefoniczna, która umożliwi nam powyższe czynności, których wykonanie teoretycznie powinno być chronione.

Luka, na którą natrafili członkowie forum MacRumors, dotyczy iPhone'a z iOS-em 4.1, a najprawdopodobniej także iOS 4.0.x. Według pierwszych relacji luka jest już wyeliminowana w wersjach beta kolejnej edycji systemów iOS - Apple deklaruje, że iOS 4.2 ma się ukazać w listopadzie. Na razie nie jest znane rozwiązanie zastępcze. Poprzednią lukę w blokadzie w systemie iPhone OS 2.0.x Apple załatał w dwa tygodnie po jej ujawnieniu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)