iPad 2: zmiany nie tylko na zewnątrz

iPad 2: zmiany nie tylko na zewnątrz

iPad 2: zmiany nie tylko na zewnątrz
Źródło zdjęć: © Apple
05.03.2011 20:00

iPad 2 nie wnosi sobą aż takich nowości jak w przypadku jego poprzednika, jednak po bliższym przyglądnięciu się jego wnętrznościom można dojść do odmiennego zdania. Wszystko dlatego, że w porównaniu do pierwowzoru znacznie ulepszone zostały przynajmniej dwa jego elementy - ilość pamięci RAM oraz wielkość baterii.

Pierwsza wersja iPada posiadała 256 MB pamięci i jak wynika z doświadczeń organoleptycznych - była to wielkość optymalna. Nowa wersja zawierać będzie jej jednak dwa razy więcej, czyli 512 MB. Skąd taka zmiana?

Wszystko, najprawdopodobniej, przez konkurentów (Motorola Xoom czy BlackBerry PlayBook), którzy posiadają aż 1 GB pamięci. Apple nie mógł pozostać tak bardzo w tyle, stąd można tłumaczyć ilość pamięci RAM zamontowanej w iPadzie 2.

Kolejną nowością jest wielkość baterii, która w poprzedniku zajmowała 27% powierzchni urządzenia. W następcy jest to 49%, czyli prawie dwa razy tyle. Powód? Zapewne apetyt urządzenia na energię, która nie jest tak niska, jak zapowiadał Steve Jobs.

Mimo tych zmian, producentowi udało się zauważalnie zmniejszyć gabaryty urządzenia względem poprzednika (241,2 x 185,7 x 8,8 mm vs. 242,8 x 189,7 x 13,4 mm). Szerzej o premierze iPada 2 pisaliśmy w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)