Internetowe reklamy nam nie przeszkadzają?

Internetowe reklamy nam nie przeszkadzają?

Internetowe reklamy nam nie przeszkadzają?
15.12.2008 17:00, aktualizacja: 16.12.2008 09:50

Według ankiety przeprowadzonej przez serwis AdAge, tylko niewielka liczba internautów byłaby w stanie wnosić drobną miesięczną lub roczną opłatę w celu pozbycia się reklam z przeglądanych stron. Czy oznacza to, że internautom nie przeszkadzają reklamy wyświetlane na stronach? Jak w takim razie ma się to do narzekań na wyskakujące okna czy banery, które można przeczytać praktycznie w każdym zakamarku Internetu?

Zaproponowane przez serwis AdAge w ankiecie sumy, pozwalające na surfowanie bez reklam, wynosiły 39,99 i 29,99 dolarów w skali roku. Co ciekawe, na tę pierwszą, wyższą opłatę, bardzo chętne godziłoby się zaledwie 2,4% internautów. Kolejne 3,5% stwierdziło, że byłoby w stanie tyle zapłacić. W przypadku ceny wynoszącej 29,99 dolarów lub mniej, kolejne 1,9% internautów byłoby gotowych pozbyć się niechcianych reklam.

Jaki wniosek płynie więc z ankiety? Otóż internauci nie lubią reklam, jednak nie aż tak bardzo, żeby byli w stanie płacić za ich brak na odwiedzanych przez siebie stronach.

Pojawia się jeszcze jedno pytanie: po co płacić za coś, co można mieć za darmo? Mowa tu o wtyczkach do przeglądarek, które usuwają wyświetlane reklamy. Może nie robią tego idealnie, jednak dzięki nim ulga z przeglądania stron bez reklam (prawie) jest bardzo duża.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)