Internetowa poradnia dotycząca HIV

Internetowa poradnia dotycząca HIV

Internetowa poradnia dotycząca HIV
06.10.2009 12:00

Jak uniknąć zakażenia HIV, kto powinien wykonać test na obecność wirusa, gdzie wykonać badanie i jak żyć, gdy jego wynik okaże dodatni - na te i inne pytania znaleźć można odpowiedź w internetowej poradni dotyczącej HIV, której działalność oficjalnie zainaugurowano w poniedziałek

Twórcy poradni - dostępnej pod adresem www.bezpiecznie.org.pl - podkreślają, że pomoc oferowana jest w niej w sposób anonimowy, bezpłatny i dyskretny. Wsparcie dotyczy zarówno sfery psychologicznej i medycznej, jak również prawnej i socjalnej.

Pytania i wątpliwości można kierować do specjalistów za pomocą maila (bezpiecznie@bezpiecznie.org.pl), komunikatorów: Gadu-Gadu (9659654. oraz Skype (poradnia.bezpiecznie), a także w ramach czatu na www.czateria.interia.pl

Obraz
© (fot. www.bezpiecznie.org.pl)

Szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin dyżurów dostępne są na stronie internetowej poradni.

Drugą część projektu stanowi portal społecznościowy www.pozytywnie.org.pl - przeznaczony m.in. dla osób żyjących z HIV. Umożliwia im on - dzięki forum dyskusyjnemu oraz blogom - wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie.

Według danych stołecznego ratusza, w stolicy jest ok. 120. osób zakażonych wirusem, które podlegają terapii. Ilu jest w Warszawie nosicieli HIV, którzy się nie leczą lub nie mają świadomości zakażenia - nie wiadomo. Autorzy projektu wskazują w tym kontekście, że w Polsce statystycznie szacuje się, że w przypadku HIV zarejestrowanych jest 1/3 tych, których problem dotyczy.

Warszawski urząd miasta, jak podano w poniedziałek, przeznaczył w 2009 r. ponad milion zł na programy organizacji pozarządowych skierowane do osób żyjących z HIV i AIDS oraz podejmujących tzw. ryzykowne zachowania. Dofinansowywane jest m.in. wsparcie psychologiczne dla osób żyjących z HIV i AIDS, punkty anonimowego i bezpłatnego testowania, mieszkania readaptacyjne oraz warsztaty edukacyjne dla młodzieży.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)