Internet z gniazdka elektrycznego - kolejne transmitery od TP-Link

Internet z gniazdka elektrycznego - kolejne transmitery od TP‑Link

Internet z gniazdka elektrycznego - kolejne transmitery od TP-Link
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.06.2013 14:31, aktualizacja: 25.06.2013 15:51

Najnowsze transmitery TP-LINK TL-PA4010 i TL-PA4010P umożliwiają wykorzystanie instalacji elektrycznej do zbudowania infrastruktury sieciowej. Pierwsze z urządzeń, model TL-PA4010, charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami. Drugi z wprowadzonych do sprzedaży transmiterów, dzięki nieco większym gabarytom, oferuje dodatkowo wbudowane gniazdko sieci elektrycznej.

Nowe modele oferują prędkość transmisji danych do 50. Mb/s pomiędzy transmiterami oraz szybką i łatwą instalację. Obydwa urządzenia posiadają także tryb oszczędzania energii, który pozwala na obniżenie poboru prądu nawet o 85%.

Transmitery TL-PA401. i TL-PA4010P umożliwiają szybkie zbudowanie sieci lokalnej na bazie istniejącej instalacji elektrycznej – bez konieczności układania dodatkowych kabli. Przewagą takiego rozwiązania nad popularnymi sieciami Wi-Fi jest możliwość bezproblemowego i niezakłócanego przesyłania sygnału w lokalach o dużej liczbie pomieszczeń i grubych ścianach działowych (np. stare kamienice).

Dzięki wykorzystaniu technologii HomePlug AV transmitery zapewniają stabilny przesył danych w obrębie typowej sieci elektrycznej na odległość do 300m. Ponadto produkty TP-LINK oferują pełne wsparcie dla 128-bitowego szyfrowania AES. Dodatkowo TP-LINK zadbał o pełną optymalizację transmisji IPTV oraz wsparcie dla protokołu IGMP, dedykowanego do zarządzania grupami multicastowymi w sieciach opartych na protokole IP.

Transmitery sieciowe TP-LINK TL-PA4010KIT i TL-PA4010PKIT (zestaw dwóch urządzeń) są już dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 219 zł i 299 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)