Internet Explorer 8 = 3w1

Internet Explorer 8 = 3w123.01.2008 19:30
Internet Explorer 8 = 3w1
Źródło zdjęć: © Microsoft

Na blogu twórców Internet Explorera 8 pojawił się interesujący wpis. Deweloperzy Microsoftu twierdzą, że IE8 będzie pracował w trzech trybach pracy - czyli zastosowane w nim zostaną trzy silniki renderujące - by zapewnić kompatybilność z różnymi stylami tworzenia stron WWW.

W blogowej notatce Chris Wilson przedstawił sposób funkcjonowania najnowszej wersji Internet Explorera; pojawią się w nim trzy niezależne tryby renderowania kodu ( X )HTML. Pierwsze dwa mają zapewniać kompatybilność z IE7 - będą to "Quirks mode" ( tryb dla nietypowego kodu ) oraz "Standard mode" ( tryb standardowy, tj. zgodny z IE6 i IE7 ).

Trzeci, ostatni sposób obsługi stron WWW ma zapewniać wysoką zgodność ze standardami W3C - w końcu IE8 bezbłędnie przechodzi już - http://www.pcworld.pl/news/101773.html test ACID2.

288771352046155923
Źródło zdjęć: © Czy oprócz numeru zmieni się także ikona? (fot. Logo Microsoft)

Twórczy nieład czy po prostu bałagan?

Paradoksalnie jednak, aby IE8 poprawnie rozpoznawał stronę kompatybilną ze standardami W3C, w jej źródle powinien pojawić się znacznik, który w normalnej sytuacji byłby zbędny - programista dwa razy musi zadeklarować to samo! Oczywiście wywołało to małą burzę wśród czytelników portalu Slashdot.org.

Nie należy zapominać, że to "programiści Microsoftu programistom Microsoftu zgotowali ten los". Internet Explorer przez wiele lat był na bakier z powszechnie akceptowalnymi standardami. Wymuszało to na webmasterach i webdeweloperach sprawdzanie witryn w kilku liczących się na rynku przeglądarkach, w tym w IE6, Operze i Firefoksie/Mozilli.

Warto zajrzeć: "Compatibility and IE8 - http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/01/21/compatibility-and-ie8.aspx" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)