Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów

Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów

Intelligent Blinker: Kierunkowskaz w bransoletce dla rowerzystów
Źródło zdjęć: © chip.pl
19.08.2014 07:52, aktualizacja: 19.08.2014 10:34

Sygnalizowanie skrętu poprzez wyciągnięcie ręki bywa słabo widoczne w trudnych warunkach atmosferycznych lub po zmroku. Dlatego grupa naukowców ze szwajcarskiego instytutu EPFL opracowała projekt inteligentnego migacza dla cyklistów.

Pomysł jest prosty, ale efektowny. Urządzenie składa się z zestawu dwóch bransoletek, wyposażonych w diody LED. Dzięki akcelerometrowi i magnetometrowi Blinker wykrywa zmiany w orientacji bransoletki. Gdy nasze dłonie spoczywają na kierownicy, nic się nie dzieje, jednak gdy wyciągniemy rękę sygnalizując skręt w daną stronę, bransoletka zacznie mrugać światłami niczym kierunkowskaz.

Dodatkową zaletą urządzenia jest panel słoneczny, dzięki któremu Blinker ładuje się sam za dnia. Oczywiście nie zabrakło także tradycyjnego gniazdka USB. Niestety w swojej obecnej formie Blinker jest zbyt duży, by okazał się wygodny w użytkowaniu. Naukowcy pracują nad taką jego miniaturyzacją, by tarcza z panelem słonecznym była wielkości zegarka. Mogą się też pojawić dodatkowe sensory i funkcje.

Co ciekawe na podobny pomysł wpadł już ktoś inny. Useeme potrzebowało 25 tys. euro, by wejść do sprzedaży, jednak zbiórka na portalu Indiegogo zakończyła się fiaskiem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Konopie mogą okazać się lepsze niż grafen

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)