Intel zaprezentował własne gogle rzeczywistości wirtualnej

Intel zaprezentował własne gogle rzeczywistości wirtualnej

Intel zaprezentował własne gogle rzeczywistości wirtualnej
Źródło zdjęć: © Intel | Intel
17.08.2016 18:27, aktualizacja: 18.08.2016 10:36

Intel dołącza do wyścigu VR. Podczas Intel Developer Forum, firma zaprezentowała swoje własne gogle, które rzecz jasna korzystają z technologii Intel RealSense.

Intel Real Sense to technologia, która zdecydowanie "łączy się" doskonale z wirtualną rzeczywistością - szczególnie z tą mobilną. Wyobraźcie sobie bezprzewodowe gogle VR zakładane na głowę, które pozwalają na swobodne poruszanie się po pokoju, a jednocześnie nie pozwalają na to, żebyśmy wpadli np. na ścianę albo na stół. Real Sense to zaawansowana kamera, dzięki której urządzenia mogą "oglądać świat tak jak ludzie". Chodzi przede wszystkim o postrzeganie głębi. Ale w Real Sense znajduje się też czujnik podczerwieni i projektor podczerwonego światła laserowego.

Obraz
© Intel Alloy (fot. Intel)

Jeśli chodzi o specyfikację, to gogle Alloy są obecnie tajemnicą. Wersje deweloperskie pojawią się dopiero w przyszłym roku, zatem bezpiecznie możemy założyć, że Intel daje sobie jeszcze trochę czasu na dopracowanie prototypu. Niemniej jednak bezprzewodowe gogle zapowiadają się bardzo obiecująco.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Intel zaprezentował własne gogle VR!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)