Intel ma pomysł na ładowanie telefonów

Intel ma pomysł na ładowanie telefonów

Intel ma pomysł na ładowanie telefonów
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
08.06.2012 09:30, aktualizacja: 08.06.2012 09:44

Ładowanie telefonu bywa czasem piekielnie uciążliwe. Co jednak, gdyby jedyną rzeczą jaką wystarczyłoby zrobić w obliczu utraty energii przez nasz aparat było najzwyklejsze w świecie położenie go obok laptopa? Właśnie w ten sposób chce w przyszłości ładować nasze telefony Intel.

Przedstawiciele amerykańskiego producenta m.in. słynnych procesorów Ivy Bridge podzielili się swoim spostrzeżeniami na temat indukcyjnego ładowania urządzeń w trakcie trwających obecnie targów Computex. Jak więc powinno ono wyglądać według Intela? Praktycznie. Do telefonu trzeba będzie podpiąć specjalny adapter (w przyszłości najpewniej po prostu wbudowany), który umożliwi naładowanie go po przyłożeniu aparatu do odpowiedniej strony do laptopa (tak, jak ukazano to na poniższym filmiku). Kiedy już się to uczyni –. urządzenie wyda komunikat dźwiękowy potwierdzający rozpoczęcie procesu „karmienia”.

Ładowanie indukcyjne to jedna z tych super-ultra-hiper-cool technologii, które na razie w dość niewielkim stopniu są wykorzystywane w praktyce. Intel ma nadzieję zmienić ten smutny stan rzeczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)