Indie ograniczają wysyłanie SMS-ów do 100 dziennie

Indie ograniczają wysyłanie SMS‑ów do 100 dziennie

Indie ograniczają wysyłanie SMS-ów do 100 dziennie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
29.09.2011 09:36

Indie muszą wprowadzić dzienny limit wysyłania wiadomości. Nie dlatego, że 700 milionów użytkowników telefonów w tym kraju generuje ogromny ruch, ale z powodu straszliwego spamu. Hindusi są po prostu zalewani smsowymi ofertami.

Wszystko zaczęło się od wprowadzenia listy "nie dzwonić", na którą wpisywali się ludzie zmęczeni ofertami kart kredytowych, większej ilości minut lub materacy. Wystarczył jeden SMS i telemarketerzy przestali dzwonić. Albo po prostu przestawili się na SMS-y, których rejestr najwyraźniej nie obejmuje. Później rząd próbował jeszcze regulować godziny, w których przychodzą reklamy, ale nawet po wprowadzeniu ograniczenia, SMS-y nadal budziły posiadaczy telefonów w środku nocy.

Zdesperowane Indie wprowadzają teraz ostateczny środek walki z nachalnymi reklamami. Nikt nie będzie w stanie wysłać więcej niż 10. SMS-ów, łącznie z telemarketerami. Ma to choć trochę ograniczyć niesamowite ilości spamu.

Przykre, że kraj musi uciekać się do takich rozwiązań. Z drugiej strony takie ograniczenie chyba nie uderzy zbytnio w obywateli, chyba tylko w nastolatków...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)