IMGW ostrzega przed zagrożeniem. Sprawdź, gdzie jest burza [Radar burz online]

IMGW ostrzega przed zagrożeniem. Sprawdź, gdzie jest burza [Radar burz online]

IMGW ostrzega przed zagrożeniem. Sprawdź, gdzie jest burza [Radar burz online]
Źródło zdjęć: © windy.com
17.06.2020 09:18

Zgodnie z prognozami IMGW, 17 czerwca należy spodziewać się burz i gradobicia. W związku z tym Instytut wydał ostrzeżenie dla dużej części Polski. Aby nie dać się zaskoczyć, sprawdź radar burz online.

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega, że intensywne opady wystąpią w większości regionów Polski. Padać nie będzie najprawdopodobniej jedynie w północno-zachodniej części kraju. W pozostałych regionach należy przygotować się na możliwość wystąpienia intensywnych opadów i gradu, które mogą powodować "duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

- Miejscami wystąpią dość silne z opadami deszczu do 30 mm (niewykluczone lokalne 50 mm), gradem do 4 cm średnicy i porywami wiatru do 80 km/h, nie można wykluczyć trąb powietrznych - podaje IMGW w dzisiejszym komunikacie na Facebooku.

Ostrzeżenie 1. stopnia o niebezpiecznych warunkach atmosferycznych zostało wydane dla niemal całego kraju, ale w województwach świętokrzyskim oraz podkarpackim obowiązuje alert 2. stopnia.

- Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia IMGW.

Gdzie jest burza? Sprawdź online

Aby nie dać się zaskoczyć, polecamy śledzenie radarów burzowych online. W tym celu warto obserwować profil IMGW na Facebooku dedykowany burzom. Radar burz nad Polską i Europą znajdziecie dodatkowo na stronach:

  • windy.com
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net

Jeżeli chcecie być na bieżąco z komunikatami pogodowymi i burzowymi, zalecamy wybór aplikacji mobilnej do śledzenia burz. W wielu z nich możecie ustawić automatyczne powiadomienia, gdy burza będzie zbliżać się do waszego miejsca zamieszkania.

Aplikacje do śledzenie, gdzie jest burza, są szczególnie przydatne w okresie letnim. W najbliższych dniach możecie sięgać do nich regularnie, ponieważ IMGW ostrzega, że niebezpieczna pogoda utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a jutro burze obejmą cały kraj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)