Ilu użytkowników komputerów nie ma pojęcia o skrócie Ctrl + F?

Ilu użytkowników komputerów nie ma pojęcia o skrócie Ctrl + F?
Źródło zdjęć: © Gizmodo

23.08.2011 12:43, aktual.: 23.08.2011 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć trudno w to uwierzyć, miliony ludzi wolą szukać jednego słowa lub frazy w tekście albo na stronie internetowej niż sprawdzić, jaki skrót to ułatwia. Co bardziej prawdopodobne - nawet nie wiedzą, że taki skrót istnieje. Dotyczy to niemałego odsetka użytkowników komputerów - aż 90 procent!

Antropolog wyszukiwania (wiedzieliście, że jest taki zawód?) w Google Dan Russell szacuje na podstawie dostępnych sobie danych, że 9 na 1. korzystających z internetu Amerykanów nie zna skrótu CTRL/Command + F i nie korzysta z niego, by coś znaleźć na stronie lub w tekście. Russel opowiada, że wielokrotnie prowadził "badania terenowe" w czyimś domu i widział, jak internauta czyta cały tekst, by coś w nim znaleźć. Podchodził wtedy do nieszczęśnika i mówił: "Pokażę ci jedną sztuczkę, dobrze?", po czym prezentował skrót szukania. Najczęściej ludzie byli zdumieni, a badacz słyszał: "Nie wierzę, ile życia zmarnowałem!"

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Być może warto więc spędzić kilka chwil z własnymi rodzicami i częścią współpracowników, by sprawdzić, czy są świadomi istnienia Ctrl + C, Ctrl + V, Ctrl + X, Ctrl + Z oraz Ctrl + F. Możecie podarować komuś wiele dni życia!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)