IKEA ostrzega: kolejne oszustwo na Facebooku

IKEA ostrzega: kolejne oszustwo na Facebooku

IKEA ostrzega: kolejne oszustwo na Facebooku
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Lop
02.11.2016 11:22, aktualizacja: 03.11.2016 10:51

Znowu facebookowi oszuści wykorzystują naiwność użytkowników oraz rozpoznawalną markę na portalu społecznościowym. Tym razem padło na skandynawski sklep IKEA.

Na portalu Facebook pojawił się profil podszywający się pod oficjalny fanpage IKEA.pl. Oficjalnym fanpage'em IKEA prowadzonym na Facebooku jest tylko IKEA.pl. Wszelkie działania realizowane przez inne podmioty nie są działaniami marki IKEA - ostrzega skandynawska firma użytkowników Facebooka na swoim oficjalnym profilu IKEA.pl.

Jak donosi serwis rp.pl, fałszywy profil pojawił się na Facebooku jeszcze 29 października. Można było tam znaleźć m.in. informacje o konkursach oraz prośby o udostępnianie „konkursowych” postów. Jednocześnie pobierało się formularz, który pozwalał na udział w rzekomym konkursie.

Jak się okazało, fałszywy profil IKEA działał w celu wyłudzania pieniędzy za pomocą SMS-ów Premium – zainteresowani mieli wysłać wiadomość tekstową w cenie 2 zł, która w rzeczywistości kosztowała aż 30 zł.

Przypominamy, jeśli chcecie mieć pewność, że jakiś profil nie jest fałszywy, należy sprawdzić, czy przy jego nazwie znajduje się tzw. „ptaszek” w zielonym kółku. Takie oznaczenie mają tylko zweryfikowane profile na Facebooku i tylko takim można zaufać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)