IFA 2018. Lodówka LG Centum System. Super oszczędna i ekskluzywna

IFA 2018. Lodówka LG Centum System. Super oszczędna i ekskluzywna

IFA 2018. Lodówka LG Centum System. Super oszczędna i ekskluzywna
Źródło zdjęć: © LG
Bolesław Breczko
29.08.2018 12:15, aktualizacja: 30.08.2018 09:31

IFA 2018. LG pokazuje inteligentną lodówkę, której sprężarka jest objęta 20-letnią gwarancją. Ze względu na technologię Centum System, lodówka ta stanowi naturalny wybór dla konsumentów poszukujących urządzenia o wysokiej sprawności energetycznej, które przetrwa próbę czasu.

Nowa lodówka wyróżnia się imponującą efektywnością, innowacyjnym wzornictwem oraz trwałością, którą potwierdza wieloletnia gwarancja.

Zalety te wynikają z zastosowania kilku zaawansowanych technologii oraz uwzględnienia potrzeb konsumentów. Sercem lodówki jest sprężarka LG Inverter Linear Compressor, która w porównaniu do konwencjonalnych sprężarek zużywa o 32 energii mniej.

Obraz
© LG

IFA 2018. LG Lodóka Centrum System

Dzięki sprężarce oraz innym funkcjom pomagającym w oszczędzaniu energii, lodówka z dolnym zamrażalnikiem zalicza się do klasy energetycznej A+++-40%, wyraźnie przewyższając pod tym względem konkurencyjne urządzenia. Oznacza to, że lodówka zużywa o 40 procent mniej energii niż modele o klasie energetycznej A+++ , a tym samym pozwala w łatwy sposób obniżyć rachunki za elektryczność.

Sprężarka Inverter Linear Compressor przyczynia się też do istotnego zwiększenia niezawodności i trwałości. † Rygorystyczne badania produktów wykazały, że lodówka Centum System wyposażona w sprężarkę Inverter Linear Compressor ulega znacznie mniejszemu zużyciu podczas codziennego użytkowania, a ponadto pracuje nawet o 25 procent ciszej. Na podstawie tych samych badań oszacowano, że trwałość tej sprężarki wynosi około 20 lat i jest znacznie dłuższa niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń.

Firma LG kieruje się filozofią zorientowaną na potrzeby użytkowników i dlatego wewnątrz lodówki z dolnym zamrażalnikiem Centum System zastosowała różnorodne funkcje pomagające utrzymywać świeżość przechowywanej żywności. Funkcja Linear Cooling™ utrzymuje wahania temperatury w granicach ±0,5˚C, natomiast szuflady Fresh Balancer i Fresh Converter pozwalają na łatwe kontrolowanie wilgotności i temperatury, aby uzyskać idealne warunki do przechowywania różnych produktów spożywczych.

Ponadto, funkcja DoorCooling+™ nawiewa zimne powietrze z górnej części chłodziarki, dzięki czemu zapewnia równomierną temperaturę, także w trudno dostępnych miejscach, takich jak kosz w drzwiach. Lodówka zwraca na siebie uwagę nie tylko ze względu na zaawansowane rozwiązania techniczne. Przyciąga wzrok eleganckim wzornictwem, a zwłaszcza połączeniem czarnego matowego wykończenia oraz stali nierdzewnej. Wyjątkową estetykę urządzenia podkreślają subtelne akcenty, takie jak gładki metalowy panel dotykowy z przodu oraz metalowe wnętrze.

Odwiedzający targi IFA 2018 w dniach od 31 sierpnia do 5 września będą mogli osobiście zobaczyć lodówkę z dolnym zamrażalnikiem oraz inne innowacyjne urządzenia AGD prezentowane na stanowisku firmy LG w hali 18 Targów Berlińskich.

Pomiary energooszczędności przedstawiono w porównaniu do lodówki z konwencjonalną sprężarką tłokową LG. Na podstawie wykonanych przez VDE pomiarów zużycia energii i poziomu hałasu dla lodówek LGE model GBB530NSCXE oraz GBB530NSQWB.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)