IFA 2013: Asus Transformer w nowych odsłonach

IFA 2013: Asus Transformer w nowych odsłonach05.09.2013 14:51
IFA 2013: Asus Transformer w nowych odsłonach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Asus pokazał dwie nowe odsłony linii Transformer: tablet, notebook i stacjonarmy komputer PC w jednym w postaci Transformera Book Trio oraz ultrabook z odłączanym, dotykowym ekranem - Transformer Book T300.

Transformer Book Trio to nowy rodzaj ultraprzenośnego urządzenia o dwuczęściowej konstrukcji, z którego można korzystać jak z laptopa, tabletu lub stacjonarnego komputera PC. Dzięki możliwości przełączania się pomiędzy systemami Windows 8 i Android przy pomocy jednego przycisku, Transformer Book Trio oferuje nowy rodzaj elastyczności.

Sercem urządzenia jest procesor czwartej generacji Intel Core, który zapewnia płynny multitasking i wysoką wydajność energetyczną w trybie pracy notebooka z Windows 8. Kiedy rozrywka liczy się bardziej niż wydajność pracy, można odczepić 11,6-calowy ekran od klawiatury i korzystać z niego jak z multidotykowego tabletu z systemem Android z własnym dwurdzeniowym procesorem Intel Atom i do 64 GB pamięci.

Po połączeniu ekranu ze stacją dokującą można przełączać się pomiędzy trybami pracy w systemie Windows 8 i Android 4.2 za pomocą przycisku Trio na klawiaturze. Dane z jednego systemu będą dostępne na drugim, zapisane w pamięci zainstalowanej w tablecie. Jeśli do gniazda Mini DisplayPort lub Micro-HDMI w stacji PC podłączymy zewnętrzny ekran, uzyskamy niezależny stacjonarny komputer PC z systemem Windows 8. co oznacza, że z Transformer Book Trio mogą korzystać jednocześnie dwie osoby.

11,6-calowy ekran ASUS Transformer Book zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD oraz korzysta z technologii IPS, dzięki czemu uzyskujemy szerokie kąty widzenia (17. stopni). 10-punktowa, multidotykowa matryca pojemnościowa nadaje się do obsługi systemów Windows 8 i Android. Podświetlana klawiatura i multidotykowy touchpad podnoszą komfort pracy. Zarówno tablet jak i stację PC wyposażono w głośniki stereo z technologią audio ASUS SonicMaster.

Bezprzewodową łączność zapewniają antena 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0 w stacji PC oraz 802.11. Wi-Fi i Bluetooth 3.0 w tablecie. Niezależne baterie zamontowane w każdym z komponentów zapewniają maksymalną mobilność oraz nawet 13 godzin pracy systemu Android i 5 godzin bez ładowania w systemie Windows 8.

288771903681214611
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

ASUS Transformer Book T300 to laptop z odczepianym 13,3-calowym ekranem Full HD, który może pracować jako niezależny tablet z systemem Windows 8. Transformer Book posiada procesor czwartej generacji Intel Core, który zapewnia płynny multitasking i wysoką wydajność energetyczną, pozwalając nawet na 8 godzin ciągłej pracy.

ASUS Transformer Book T30. posiada smukłą, metaliczną obudowę. 13,3-calowy dotykowy ekran Full HD (1920x1080) gwarantuje ostrość obrazu oraz dzięki technologii IPS zapewnia szerokie kąty widzenia (178 stopni) i dobrą widoczność w świetle dziennym. Transformer Book jest wyposażony w nowoczesny cyfrowy rysik do obsługi multidotykowej, z końcówką o średnicy zaledwie 6 mm (standardem zalecanym przez Microsoft do obsługi Windows 8 jest 9 mm).

Przy grubości zaledwie 11,5 mm, ekran tabletowy ASUS Transformer Book T30. jest bardzo poręczny. W obudowie znajdziemy gniazdo USB 3.0, micro-HDMI i wskaźnik LED pokazujący poziom baterii. Stacja dokująca jest równie smukła - ma 11 mm grubości i daje się błyskawicznie złączyć z ekranem przy pomocy magnetycznego uchwytu. Pełnowymiarowa klawiatura posiada podświetlane klawisze i duży touchpad, pozwalający na wygodną obsługę gestami systemu Windows 8. Transformer Book posiada przednią kamerę 720p HD i tylną kamerę 1080p Full HD, a także głośniki stereo pracujące z układem audio ASUS SonicMaster.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)