IFA 2012: Panasonic prezentuje nowości RTV

IFA 2012: Panasonic prezentuje nowości RTV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.08.2012 11:36, aktual.: 30.08.2012 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic zaprezentowała System Multi-view 3D oraz największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D, który nie wymaga używania okularów. Oba systemy zostaną zaprezentowane w kategorii B2B jako nowe rozwiązania 3D dla firm. Dodatkowo Panasonic zaprezentował 60-calowy telewizor SmartVIERA TX-L60ET5 z aplikacją SmartVIERA Remote App oraz PT-AT6000E - projektor Full HD 3D. Panasonic wystawi wspomniane technologie na swoim stoisku podczas targów IFA 2012, które będą odbywać się w Berlinie od 31 sierpnia.

System Multi-view 3D

Na swoim stanowisku firma Panasonic przedstawi nowo opracowany Interaktywny System Multi-view 3D, który umożliwia użytkownikowi sterowanie obrazem przy użyciu panelu dotykowego oraz wyświetlanie materiałów w takim rozmiarze i pod takim kątem, jaki mu odpowiada. System może precyzyjnie wyświetlać obrazy 3. bez wrażenia zniekształceń, wykorzystując pełen potencjał ekspresji wysokiej jakości wideo w 3D. Użytkownik może sterować obrazem obiektu ujętym pod wieloma kątami przy użyciu panelu dotykowego, a tym samym wyświetlać obiekt pod wybranym przez siebie kątem w rozdzielczości Full HD 3D.

Największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający okularów

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Firma Panasonic wystawi również swój 103-calowy, plazmowy wyświetlacz 3. niewymagający korzystania z okularów - największy na świecie model odtwarzający wideo 3D w wysokiej rozdzielczości z bardzo niewielką morą lub przenikiem w porównaniu z innymi takimi systemami. Może on wyświetlać zdjęcia w wyższej rozdzielczości i jakości niż obecne wyświetlacze 3D z barierą paralaksy. Dzięki zastosowaniu paneli plazmowych 4K2K można wyświetlać obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości równoważnej HD, a dzięki użyciu nowo opracowanej bariery efekty mory i przeniku zostały zredukowane o około połowę w porównaniu z poprzednimi systemami 3D bez okularów.

60-calowy SmartVIERA TX-L60ET5

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Konstrukcja nowego modelu stanowi połączenie szkła i metalu charakterystyczne dla oprawionej w smukła metalową ramę serii ET5. Model TX-L60ET5 ma zaledwie 3,81 cm głębokości, a przy tym uzyskał ocenę A+ według indeksu sprawności energetycznej. Telewizor SmartVIERA TX-L60ET5 wyposażono w polaryzacyjną funkcję 3D, która umożliwia oglądanie obrazów 3D przy użyciu lekkich okularów. Widzowie mogą konwertować materiały 2D na wysokiej jakości obrazy 3D w czasie rzeczywistym, a do zestawu dodawane są cztery pary okularów 3D.

Udoskonalenie kontroli podświetlenia pozwoliło zwiększyć liczbę generowanych ramek z 5. do 100 na sekundę dzięki podziałowi obszarów. Podświetlenie ma szeroką przysłonę transmisyjną, która poprawia kontrast świateł i cieni.

Model TX-L60ET5 wyposażono w łączność Wi-Fi, DLNA, odtwarzacz multimedialny, platformę VIERA Link, tryb gier i 4 złącza HDMI.

SmartVIERA Remote App

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aplikacja umożliwia użytkownikowi przenoszenie palcem treści ze smartfonu lub tabletu na ekran telewizora oraz pobieranie jej do własnych smartfonów lub tabletów przez inne osoby. W przypadku telewizorów SmartVIERA z serii WT50. GT50 i DT50, korzystając z aplikacji VIERA Remote App Pro, użytkownicy mogą podłączyć do telewizora kartę SD i pobrać zawartość z tej karty bezpośrednio do smartfonu lub tabletu. Aplikacja oferuje też funkcję kontrolera gier, która umożliwia sterowanie w grach przy użyciu smartfonu lub tabletu. Klawiatura i obszary dotykowe rozszerzają interakcję z wbudowaną przeglądarką telewizora VIERA.
Aplikacja VIERA Remote App używana wraz z telewizorami Smart VIERA z serii WT50. VT50 i GT50 umożliwia też przesyłanie materiałów multimedialnych, transmitowanie programów na żywo i nagranych z dysku twardego telewizora na tablet lub urządzenie mobilne, a następnie oglądanie materiałów w innym miejscu.

PT-AT6000E - projektor Full HD 3D

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Firma Panasonic wprowadza też nowy projektor Full HD 3. do systemów kina domowego - PT-AT6000E. Oferuje 2400 lm jasności, współczynnik kontrastu wynoszący 500 000:1 oraz funkcje 3D.

W PT-AT6000. umieszczono lampę Red Rich Lamp o mocy 220W w celu uzyskania intensywniejszej czerwieni, co ma umożliwiać wyświetlenie jaskrawszych obrazów i świetnie odwzorowanych kolorów. Nowy projekt pryzmatu i soczewki o lepszej zbieżności pomaga uzyskać wysoką jasność o wartości 2400 lumenów. Oprócz większej jasności PT-AT6000E generuje głębsze czernie i charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu na poziomie 500 000:1. Technologie Pure Contrast Plate, Pure Color Filter Pro i Smooth Screen firmy Panasonic w modelu PT-AT6000E mają pozwalać na uzyskanie jednej z najlepszych jakości obrazu w tej klasie.

Model PT-AT6000. charakteryzuje się mniejszym przenikiem i generuje o 20% jaśniejsze obrazy. Co więcej nowy 3D Motion Remaster poprawia nienaturalny ruch w 3D, który wynika z zastosowania systemu migawkowego. Funkcja 3D Viewing Monitor graficznie wskazuje na to, czy paralaksa obrazów 3D mieści się w bezpiecznym zakresie ustalonym przez komisję 3D Consortium, ponieważ wartość paralaksy różni się w zależności od rozmiaru ekranu. Przy użyciu funkcji 3D Viewing Monitor można również wyróżnić paralaksę dodatnią i ujemną na każdym obrazie. Funkcja 3D Picture Balance umożliwia wyświetlenie obok siebie obrazu dla prawego i lewego oka w celu uzgodnienia kolorów.

Funkcje Detail Clarity Processor 4 i Frame Creation 2 zoptymalizowano pod kątem obrazów trójwymiarowych. Tak jak w obrazach dwuwymiarowych pomagają one podkreślić naturalne, drobne szczegóły oraz zapewniają wyrazistość i ostrość w scenach szybkiego ruchu. Dodatkowo funkcja Frame Creation 2 jest teraz dostępna podczas konwersji obrazu 2. na 3D. Projektor wyposażono we wbudowany emiter podczerwieni o zasięgu 6 m, którego można używać z oryginalnymi okularami 3D firmy Panasonic - TY-EW3D3M - lub z okularami 3D na podczerwień innych firm, np. XpanD X104. Dostępny jest także opcjonalny emiter podczerwieni umożliwiający komunikację w odległości do 10 m.

Projektor PT-AT6000. będzie dostępny od września 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)