IFA 2011: Aspire S3 - pierwszy ultrabook Acera

IFA 2011: Aspire S3 - pierwszy ultrabook Acera

IFA 2011: Aspire S3 - pierwszy ultrabook Acera
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
02.09.2011 15:45, aktualizacja: 22.09.2011 12:01

Podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, firma Acer pokazała swojego pierwszego ultrabooka. Acer Aspire S3 łączy w sobie najlepsze cechy notebooka oraz urządzeń kieszonkowych

W ultrabooku Aspire S3 zastosowano dwie innowacje, które mają teoretycznie zwiększyć efektywność. Są to: funkcja Acer Green Instant On sprawiająca, że komputer reaguje bardzo szybko, jest energooszczędny, a także umożliwiająca zaawansowane zarządzanie energią; oraz funkcja Acer Instant Connect, pozwalająca na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy —. czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Funkcja Acer Green Instant On umożliwia korzystanie z dwóch trybów uśpienia, z których Aspire S3 wznawia pracę z zadziwiającą prędkością: z trybu uśpienia (Sleep) Aspire S3 wznawia pracę w zaledwie 1,5 sekundy, natomiast wznawianie pracy z głębokiego uśpienia (Deep Sleep) trwa 6 sekund.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Ultrabook Aspire S3 można wygodnie nosić ponieważ ma 1,3 cm grubości i waży niecałe 1,4 kg. Lekki akumulator o dużej gęstości wystarcza na cały dzień pracy umożliwiając korzystanie z notebooka do 7 godzin. Aspire S3 ma aerodynamiczny kształt, wytrzymałą i lekką obudowę ze stopu aluminium i magnezu, a także pokrywę z metalicznym wykończeniem, na którym nie pozostają odciski palców. Trzymając go jednak w rękach, w przeciwieństwie do Toshiby Portege Z830 (więcej o niej tutaj wyraźnie czuć, że produkt Acera jest cięższy i nie zachwyca wagą jak pokazany tego samego dnia konkurent.

Aby zmniejszyć zużycie materiałów, bardzo cienki, 13,3-calowy panel LED o rozdzielczości HD ma otwartą konstrukcję, a funkcję aluminiowej ramy wyświetlacza pełni pokrywa notebooka.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Na spodzie ultrabooka Aspire S3 nie ma otworów wentylacyjnych, dzięki czemu komputer można wygodnie trzymać na kolanach. Kolejną innowacją jest system chłodzenia z przepływem powietrza skierowanym do tyłu notebooka, przez co na dłonie użytkownika nie jest nawiewane ciepłe powietrze z wnętrza komputera. Aby zmniejszyć pobór mocy i wydłużyć czas pracy na baterii zoptymalizowano też silnik wentylatora.

Ultrabooki Aspire S3 są wyposażone w procesory Intel Core i3/i5/i7 drugiej generacji oraz dysk SSD o pojemności 240GB lub dysk twardy o pojemności 320/500GB oraz zintegrowany dysk SSD. Dzięki profesjonalnie dostrojonemu systemowi Dolby Home Theater v4. Aspire S3 odtwarza żywy dźwięk przestrzenny w kinowym stylu.

W komputer wbudowano kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela, mikrofon oraz łącze Acer InviLink Nplify 802.11b/g/n i moduł Bluetooth 4.0+HSR.

Aspire S3 będzie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w październiku br., przewidywana cena to ok. 799 Euro (ceny w zł będą znane w październiku).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)