IFA 2009: słuchawki douszne z tłumieniem dźwięków

IFA 2009: słuchawki douszne z tłumieniem dźwięków

IFA 2009: słuchawki douszne z tłumieniem dźwięków
07.09.2009 14:41, aktualizacja: 07.09.2009 14:54

Nowe słuchawki Sony świetnie sprawdzają się w pracy, w podróży, a także w domu, gdzie każdy chce mieć czasem chwilę tylko dla siebie. MDR-NC300D to pierwsze na świecie słuchawki douszne wyposażone w cyfrową technologię tłumienia hałasów z otoczenia. Wyróżniają się one również elegancką stylistyką

Na targach IFA 2009 w Berlinie firma Sony zaprezentowała nowe słuchawki, które sprawdzają się w pracy, w podróży, a także w domu, gdzie każdy chce mieć czasem chwilę tylko dla siebie. MDR-NC300D to pierwsze na świecie słuchawki douszne wyposażone w cyfrową technologię tłumienia hałasów z otoczenia. Wyróżniają się one również elegancką stylistyką.

Technologia AINC (Advanced Artificial Intelligent Noise Cancelling) stale monitoruje i analizuje dźwięki z otoczenia, aby na podstawie zebranych informacji wybrać optymalne rozwiązanie redukujące hałas w danym środowisku (np. w samolocie, pociągu, autobusie czy biurze pełnym ludzi). Następuje to całkowicie automatycznie, bez potrzeby wybierania odpowiedniego trybu przez użytkownika. Szumy z otoczenia zostają zredukowane nawet do 98,4%.

Obraz
© Słuchawki Sony MDR-NC300D (fot. Sony)

Nowe słuchawki nie tylko skutecznie tłumią hałas. Gwarantują najwyższą jakość dźwięku w standardzie Hi-Fi, a cyfrowy wzmacniacz S-Master, dostępny wyłącznie w produktach Sony, sprawia, że muzyka z każdego źródła brzmi równie dobrze. Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów (filmowy, basowy lub normalny), aby dostroić dźwięk do własnych upodobań. Magnes neodymowy 1. mm zapewnia bogate, harmonijne brzmienie oraz głębokie basy. Dzięki wszystkim tym właściwościom produkt zadowoli nawet najbardziej wymagających audiofilów.

MDR-NC300. to pionowe słuchawki douszne o kształcie, który zapewnia komfortowe słuchanie muzyki nawet przez długi czas. Dołączono do nich miękkie wkładki silikonowe w 7 rozmiarach.

Słuchawki mają również wygodny przełącznik, który umożliwia wyłączenie funkcji tłumienia hałasu z zewnątrz, jeżeli użytkownik chce np. wysłuchać komunikatów podczas lotu lub słyszeć, co dzieje się dookoła. Jedna bateria AA zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia do 2. godzin.

Słuchawki douszne eliminujące hałasy z zewnątrz MDR-NC33

Dostępny jest również inny model słuchawek dousznych tłumiących hałasy z zewnątrz, MDR-NC33.

Gdy użytkownik znajduje się w podróży lub przebywa w hałaśliwym pomieszczeniu, redukują one szum otoczenia do 90%, a jedna bateria AAA umożliwia słuchanie muzyki do 10. godzin.

Dźwięk jest czysty i przyjemny, a magnes neodymowy 13,5 mm gwarantuje głębokie, wyraziste basy. Podobnie jak w modelu MDR-NC300D, kształt tych słuchawek zapewnia wysoki komfort użytkowania, a konsument ma do wyboru trzy rozmiary silikonowych wkładek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)