IFA 2009: nowe portfolio produktów NAVIGON

IFA 2009: nowe portfolio produktów NAVIGON

IFA 2009: nowe portfolio produktów NAVIGON
04.09.2009 10:38, aktualizacja: 04.09.2009 10:59

Podczas targów IFA, firma NAVIGON prezentuje swoje najnowsze, inteligentne funkcje dla urządzeń z segmentu podstawowego, zaawansowanego oraz premium.
Jedną z najważniejszych nowości jest nawigacja dla pieszych, która jest dostępna we wszystkich nowych modelach pokazywanych na targach IFA.

Użytkownicy NAVIGON mogą teraz korzystać z nawigacji w każdej chwili, nawet poza pojazdem, kiedy muszą dotrzeć do celu pieszo. Kiedy cel podróży nie może być osiągnięty samochodem, nawigacja piesza NAVIGON pozwala wyznaczyć trasę przez chodniki, parki czy zabytkowe uliczki. Jest to możliwe, między innymi, dzięki funkcji NAVIGON Last Mile, która automatycznie zachowuje położenie samochodu. Następnie dzięki kilku kliknięciom można włączyć nawigację pieszą aby dostać się do ostatecznego celu podróży. W drodze do domu, jedyne co trzeba zrobić, to wybrać opcję „Mój pojazd”. w zachowanych celach – urządzenie bezproblemowo pomoże odnaleźć zaparkowany samochód. Wraz z premierą nawigacji pieszej NAVIGON udostępnia użytkownikom rozwiązanie, z którego można korzystać w każdym momencie i miejscu.

Obraz
© (fot. Navigon)

Kolejną nowością, zaprezentowaną podczas targów IFA, jest uruchomienie usługi NAVIGON Live. Zarówno w kraju jak i za granicą, posiadacze premierowych urządzeń segmentu premium, czyli NAVIGON 845. Live oraz zaawansowanego modelu NAVIGON 6350 Live, mogą otrzymywać najświeższe informacje dzięki zewnętrznemu modułowi NAVIGON Live w 32 krajach Europy, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów poza ustalonym abonamentem . Usługi NAVIGON Live to najnowsze informacje na temat ruchu drogowego (Traffic Live), położenia przenośnych radarów (Mobile Safety Camera Live), wolnych miejsc parkingowych (Clever Parking Live), prognozy pogody w wybranej lokalizacji oraz na trasie do niej (Weather Live), a także możliwość przeszukiwania nieograniczonej liczby celów specjalnych, takich jak restauracje czy firmy przez serwis Google Local Search.

Modele segmentu Premium - NAVIGON 8410 | 8450 Live
Zaawansowane modele NAVIGON 841. | NAVIGON 8450 Live, dzięki kombinacji bogatych funkcji, obsłudze multimediów, ekskluzywnemu wzornictwu oraz użyciu wysokiej jakości materiałów, zapewniają niepowtarzalne doświadczenia podczas korzystania z nawigacji.

Pojemnościowy wyświetlacz pokryty prawdziwym szkłem reaguje na delikatny dotyk, będąc przykładem najlepszej dostępnej na rynku technologii. Dla przykładu, ruch palcem po przekątnej ekranu aktywuje funkcję poleceń głosowych (Voice Interaction Pro), która pozwala w naturalny sposób komunikować się z urządzeniem. Real City3D jest z kolei pierwszą tego typu funkcją na świecie, która fotorealistycznie wyświetla budynki, ich fasady, ulice, przejścia dla pieszych i światła drogowe w wybranych europejskich miastach. Seria urządzeń NAVIGON 84 oferuje również wysokiej jakości rozrywkę, dzięki opcjonalnemu tunerowi telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T, który zamienia nawigację w przenośny odbiornik telewizyjny . Model NAVIGON 8450 Live zapewnia także użytkownikom dostęp do usługi NAVIGON Live dzięki wbudowanemu modułowi. Zaawansowane modele z eleganckim wyglądem: NAVIGON 631. | 6350 Live W segmencie urządzeń zaawansowanych, usługa NAVIGON Live jest dostępna w modelu NAVIGON 6350 Live i podobnie jak w urządzeniu
NAVIGON 8410, model NAVIGON 6310 może być dodatkowo wyposażony w moduł NAVIGON Live aby możliwy był obiór danych przez GPRS. Modele serii NAVIGON 63 są wyposażone w jeszcze bardziej wszechstronne funkcje niż ich poprzednicy. Na przykład, dzięki ulepszonej funkcji Professional Voice Command 2.0, kierowca może komfortowo i precyzyjnie komunikować się z urządzeniem. Ekran o rozmiarze 4.3 cala w formacie 16:9, chromowana ramka, błyszczące, czarne wykończenie oraz specjalnie zaprojektowany uchwyt samochodowy wyróżniają się eleganckim wyglądem.

Segment podstawowy: NAVIGON 140. | 1410 oraz NAVIGON 2400 | 2410 Dzięki połączeniu nawigacji samochodowej i pieszej, nowe kompaktowe urządzenia segmentu podstawowego z ekranem o rozmiarze 3.5 cala komfortowo prowadzą do celu czy to samochodem czy pieszo. Funkcja NAVIGON Last Mile kieruje użytkownika do celu podróży po opuszczeniu pojazdu, a także z powrotem do niego, w drodze do domu.

Dla tych, którzy nie rozstają się ze swoją nawigacją poza samochodem, NAVIGON 240. | 2410 jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ te modele premium segmentu podstawowego są wyposażone w funkcję cyfrowego kompasu (E-Compass) dla zapewnienia dodatkowej orientacji. Pakiet rozwiązań oszczędzających do 50 procent energii, pozwala wydłużyć działanie urządzenia w trybie pieszym do 4 godzin. Dzięki wyświetlaniu mapy w trybie pionowym oraz paskowi do trzymania, urządzenie oferuje intuicyjną i komfortową nawigację pieszą.

(inf. pras)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)