IDF 2008: Intel kontra złodzieje notebooków

IDF 2008: Intel kontra złodzieje notebooków

IDF 2008: Intel kontra złodzieje notebooków
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
04.04.2008 12:30, aktualizacja: 04.04.2008 13:28

W czwartym kwartale br. Intel zamierza zaprezentować nowy system zabezpieczeń danych w wypadku kradzieży komputera przenośnego. Intel Anti-Theft Technology ma być rozszerzeniem technologii Active Management wchodzącej w skład platformy Centrino vPro.

System Intel Anti-Theft ma blokować dostęp do systemu operacyjnego oraz dysku twardego i w ten sposób uniemożliwiać osobom niepowołanym dostęp do zgromadzonych na komputerze danych. Dadi Perlmutter, główny menedżer w Intel Mobility Group, w trakcie wystąpienia na Intel Developer Forum w Szanghaju poinformował, że rozwój systemu odbywa się we współpracy Intela oraz wszystkich czołowych producentów komputerów przenośnych oraz oprogramowania zabezpieczającego.

Obraz

Producent procesorów na razie nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących swojego rozwiązania, zapowiada jednak, że będą one ujawniane w miarę zbliżania się terminu premiery technologii.

Problem kradzieży sprzętu komputerowego dotyka wiele firm z różnych branż gospodarki. W grudniu 2006 r. Boeing potwierdził utratę laptopa, na którym znajdowała się baza danych obecnych i byłych pracowników koncernu, zawierająca nazwiska, adresy zamieszkania i numery ubezpieczenia 380 tys. osób. Rok później w ten sam sposób w niepowołane ręce trafiły dane 268 tys. dawców krwi z amerykańskiego stanu Minnesota.

Intel to nie jedyny koncern opracowujący mechanizmy zabezpieczające przed kradzieżą notebooków - własne prace prowadzą również Lenovo, McAfee, Fujitsu Siemens Computers i Phoenix Technologies.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)