IBM nie otworzy OS/2

IBM nie otworzy OS/2

IBM nie otworzy OS/2
Źródło zdjęć: © IBM
23.01.2008 09:00, aktualizacja: 23.01.2008 10:15

Przedstawiciele koncernu IBM poinformowali, że - wbrew oczekiwaniom części użytkowników - firma nie udostępni systemu operacyjnego OS/2 na zasadach open source.

Obecnie niewiele osób pamięta o systemie operacyjnym OS/2, którego historia rozpoczęła się w 1985 roku, gdy IBM i Microsoft podpisały porozumienie o wspólnej pracy nad systemem operacyjnym. W 1988 roku pojawiła się pierwsza wersja OS/2. W 1990 roku Microsoft wycofał się ze współpracy z Błękitnym Gigantem i skupił na pracach nad Windows.

Z czasem i IBM, ku rozczarowaniu wielu miłośników OS/2, przestał się interesować tym systemem. Jednak wiele osób wciąż chciałoby go rozwijać. Połączyli oni siły i od miesięcy wysyłali do IBM-a petycje o udostępnienie kodu systemu na zasadach Open Source.

Właśnie otrzymali odpowiedź, która z pewnością ich nie zadowoliła. IBM stwierdził, że "z powodu wielu biznesowych, technicznych i prawnych powodów zdecydowaliśmy, że nie udostępnimy żadnej części OS/2 na zasadach Open Source". Firma nadal oferuje wsparcie dla użytkowników tego systemu, ale zaleca migrację na "alternatywne rozwiązania".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)