Qaqwqwrqw

Hyper Poland: Tak wygląda model polskiego hyperloopa. Z Warszawy do Krakowa w 20 minut

Startup Hyper Poland na rozpoczęcie swojej pracy nad superszybką koleją potrzebował miliona złotych. Pieniądze udało się zebrać w imponująco krótkim czasie, a więc teraz czekają nas same konkrety. Tak może wyglądać pierwszy polski hyperloop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyper Poland będzie pierwszym polskim pociągiem przyszłości
Hyper Poland będzie pierwszym polskim pociągiem przyszłości (Hyper Poland, Fot: Wolf 3D)
Qaqwqwrqw

Hyperloop ma być innowacyjną koleją przyszłości. Wedle teorii, ledwie zdążycie wygodnie usiąść w Krakowie, a już będziecie w Gdańsku. Czas takiej podróży to w teorii to zaledwie 30 minut. Hyper Poland liczy na 21 minut z Warszawy do Krakowa. Brzmi jak marzenie, ale da się zrobić.

Hyper Poland przedstawiło projekt modelu pociągu, który ma zostać przetestowany jeszcze w maju. Wspólnie z firmą Wolf 3D, zaprojektowano makietę wagoniku Hyperloopa, który Hyper Poland przedstawia na targach i konferencjach. Wolf 3D zajmuje się też projektem finalnego wyglądu maszyny. Poniżej zobaczycie efekty.

Hyper Poland
Podziel się
Qaqwqwrqw

W marcu Hyper Poland ogłosiło nawiązanie współpracy z łódzką firmą TME. Producent dostarczy komponenty elektryczne i podzespoły. Na początek firma skupi się na testach wykorzystywania zjawiska lewitacji magentycznej. Do tego zostanie stworzony wagonik w skali 1:5. Testy mają odbyć się jeszcze w maju.

Hyper Poland
Podziel się

Na przełomie 2019 i 2020 roku lewitować ma już pojazd o właściwych rozmiarach. Twórcy mają nawet miejsce, w którym powstanie testowy tor - to tereny pod Łodzią.

Zobacz wideo: Hyperloop w Polsce? Transport przyszłości jest coraz bliżej!

Qaqwqwrqw
Hyper Poland
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw