Trwa ładowanie...
holderName

Hyper Poland: Tak wygląda model polskiego hyperloopa. Z Warszawy do Krakowa w 20 minut

Startup Hyper Poland na rozpoczęcie swojej pracy nad superszybką koleją potrzebował miliona złotych. Pieniądze udało się zebrać w imponująco krótkim czasie, a więc teraz czekają nas same konkrety. Tak może wyglądać pierwszy polski hyperloop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyper Poland będzie pierwszym polskim pociągiem przyszłości
Hyper Poland będzie pierwszym polskim pociągiem przyszłości (Hyper Poland, Fot: Wolf 3D)
holderName

Hyperloop ma być innowacyjną koleją przyszłości. Wedle teorii, ledwie zdążycie wygodnie usiąść w Krakowie, a już będziecie w Gdańsku. Czas takiej podróży to w teorii to zaledwie 30 minut. Hyper Poland liczy na 21 minut z Warszawy do Krakowa. Brzmi jak marzenie, ale da się zrobić.

Hyper Poland przedstawiło projekt modelu pociągu, który ma zostać przetestowany jeszcze w maju. Wspólnie z firmą Wolf 3D, zaprojektowano makietę wagoniku Hyperloopa, który Hyper Poland przedstawia na targach i konferencjach. Wolf 3D zajmuje się też projektem finalnego wyglądu maszyny. Poniżej zobaczycie efekty.

    Hyper Poland
(Hyper Poland, Fot: Wolf 3D)

W marcu Hyper Poland ogłosiło nawiązanie współpracy z łódzką firmą TME. Producent dostarczy komponenty elektryczne i podzespoły. Na początek firma skupi się na testach wykorzystywania zjawiska lewitacji magentycznej. Do tego zostanie stworzony wagonik w skali 1:5. Testy mają odbyć się jeszcze w maju.

   Hyper Poland
(Hyper Poland)

Na przełomie 2019 i 2020 roku lewitować ma już pojazd o właściwych rozmiarach. Twórcy mają nawet miejsce, w którym powstanie testowy tor - to tereny pod Łodzią.

holderName

Zobacz wideo: Hyperloop w Polsce? Transport przyszłości jest coraz bliżej!

    Hyper Poland
(Hyper Poland, Fot: Wolf 3D)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów