Trwa ładowanie...
d27n4dp

Huawei zaprezentował Harmony OS - swój autorski system

Huawei oficjalnie zaprezentował swoją autorską platformę. Harmony OS znany w Chinach jako Hongmeng, będzie można instalować na szerokim spektrum urządzeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huawei prezentuje alternatywę dla androida
Huawei prezentuje alternatywę dla androida (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d27n4dp

Przedsiębiorstwo Huawei podczas konferencji dla deweloperów oficjalnie zaprezentowało swój autorski system. Dyrektor generalny Consumer Business Group, Richard Yu zaskoczył publiczność ujawniając szczegóły na temat Harmony OS. System uważany jest za szybszy i bezpieczniejszy od Androida, a już niedługo będzie można testować go na wielu urządzeniach.

Huawei prezentuje Harmony OS. System na wiele urządzeń

d27n4dp

Jedną z najważniejszych informacji na temat Harmony OS jest to, że będzie go można instalować na różnego rodzaju urządzeniach. System będzie dostępny na smartfonach, tabletach, smartwatchach, inteligentnych głośnikach, bezprzewodowych słuchawkach, a także na komputerach i systemach samochodów.

Ogromną zaletą autorskiego oprogramowania Huawei jest to, że może on działać zarówno na urządzeniach, które mają kilobajty, jak i gigabajty pamięci operacyjnej (RAM). Z Harmony OS będą też kompatybilne aplikacje HTML5, a także te napisane na Androida i Linuxa.

Pierwszy sprzęt z autorskim oprogramowaniem zaprezentowany zostanie 10 sierpnia 2019 roku. Będzie nim telewizor Honor Smart Screen.

Harmony OS zamiast Androida?

O autorskim systemie Huawei mówiło się od dłuższego czasu, kiedy to Stany Zjednoczone wpisały firmę na tzw. czarną listę. Harmony OS jest znakomitym planem awaryjnym Chinczyków na wypadek problemów.

d27n4dp

Coraz więcej mówi się o tym, że docelowo Harmony OS miałoby zastąpić Androida na swoich sprzętach. Richard Yu przyznał, że firma jest gotowa na takie rozwiązanie w każdej chwili, ponieważ nie stanowi to trudności, aczkolwiek uspokoił wszystkich zwolenników Androida, że nie zamierza tego robić i nadal będzie instalować oprogramowanie Google na swoich urządzeniach.

Harmony OS został oparty na podobnych technologiach, co system Fuchsia rozwijany obecnie przez Google. Z przedstawionego przez Huawei harmonogramu wynika też, że w tym roku wydana zostanie wersja 1.0, w przyszłym 2.0, zaś w 2021 odsłona 3.0.

d27n4dp

Podziel się opinią

Share

d27n4dp

d27n4dp
Więcej tematów