Huawei w przyszłym roku zaoferuje HSPA+ o prędkości 56 Mb/s

Huawei w przyszłym roku zaoferuje HSPA+ o prędkości 56 Mb/s

Huawei w przyszłym roku zaoferuje HSPA+ o prędkości 56 Mb/s
23.09.2009 14:05, aktualizacja: 23.09.2009 14:15

Firma Huawei poinformowała, że w 2010 roku zaoferuje operatorom możliwość obsługi transferu danych z prędkością do 56 Mb/s. Dzięki temu prędkość pobierania danych zwiększy się ponad dwukrotnie w porównaniu z dostępnymi obecnie rozwiązaniami

Pierwsza demonstracja technologii HSPA+ 56 Mb/s miała miejsce na targach _ P&T/Wireless & Networks Comm China 2009 _, które odbyły się w dniach od 16. do 20. września w Beijing. Do osiągnięcia takich prędkości wykorzystano znana już technologię MIMO (miltiple input, multiple output).

Operatorzy, którzy korzystają już z rozwiązań HSPA+ firmy Huawei będą mieli ułatwione zadanie jeśli chodzi o przyspieszenie swoich sieci do prędkości 56 Mb/s. Wszystko dlatego, że osiągnięcie takiej prędkości danych wiązać się będzie jedynie z aktualizacja oprogramowania stacji bazowych. Pozwoli to na szybkie unowocześnienie infrastruktury i jednocześnie znacznie obniży koszt takiego działania.

Warto przypomnieć, że według firmy analitycznej ABI Research, Huawei jest liderem jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie mobilnego dostępu do zasobów sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)