Huawei Ascend Mate7 - potężny smartfon trafił do Polski

Huawei Ascend Mate7 - potężny smartfon trafił do Polski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.11.2014 14:51, aktual.: 05.11.2014 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei Ascend Mate7 trafił do Polski, jako do pierwszego kraju w Europie. Phablet został wyposażony w 6-calowy ekran z wyświetlaczem FHD, smukłą obudowę o grubości 7,9 mm oraz mocny, 8-rdzeniowy procesor. Urządzenie może się także pochwalić wyjątkowo pojemną baterią 4100 mAh. Zaletą jest także aluminiowa obudowa oraz fakt, że wyświetlacz zajmuje aż 83% powierzchni przedniego panelu urządzenia.

Huawei Ascend Mate7 posiada przednią kamerę o matrycy 5MP, która świetnie sprawdza się podczas selfie. Główny aparat z matrycą 13MP, przysłoną f/2.0 i sensorem BSI pozwala wykonywać zdjęcia nawet w ciemnym pomieszczeniu. Aparat posiada również funkcję ultraszybkiego robienia zdjęć (1,2 sekundy).

Mate7 wyposażono w czytnik linii papilarnych 3. i technologię single touch. Aby odblokować urządzenie wystarczy lekko dotknąć sensora sensora palcem i urządzenie jest już gotowe do pracy. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku w Ascend Mate7 nie jest konieczne „przeciąganie” opuszkiem palca po sensorze, czy jego podwójne naciśnięcie. Czytnik jest również tak zaprojektowany, że nie trzeba zwracać bardzo dużej uwagi na przyłożenie palca za każdym razem idealnie w tej samej pozycji – zastosowana technologia inteligentnie rozpozna właściciela.

Użytkownik ma także możliwość przełączania trybów dostępu do danych, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. W zależności od trybu, można ograniczyć osobom trzecim dostęp do prywatnych folderów, aplikacji lub poufnych informacji. Czytnik linii papilarnych posiada wysoki współczynnik 508PPI, gwarantujący precyzję i skuteczność odczytu, nawet gdy mamy wilgotne ręce lub utrudnione warunki obsługi urządzenia. Dla lepszej ochrony prywatności AMR TrustZone przechowuje zaszyfrowane dane o odciskach użytkownika –. do 5 zapisów odcisków palców przypisanych do trybów w chipsecie, a nie jak w przypadku innnych popularnych urządzeń „w chmurze” – co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega bezpośredniemu dostępowi do danych, z których mogłyby skorzystać osoby niepożądane.

Pod smukłą, aluminiową obudową Huawei Ascend Mate7 kryje się bateria o pojemności 410. mAh, która wystarcza na ponad 2 dni standardowego użytkowania. Dzięki opatentowanej technologii oszczędzania energii Mate7 dostępne są aż trzy tryby oszczędzania energii - normalny, inteligentny i ultra-oszczędny, dostosowujące się do aktualnych potrzeb użytkownika. Ciekawostką jest również to, że Ascend Mate7 dzięki mocnej, pojemnej baterii może być także wykorzystany jako awaryjne źródło zasilania dla innych urzadzeń mobilnych – wystarczy je podłączyć do smartfona.

Smartfon obsługuje technologię LTE kategorii 6 z prędkością transferu danych sięgającą nawet 30. Mbps. Taka szybkość umożliwia np. pobieranie filmów w rozdzielczości HD w czasie krótszym niż 30 sekund.

Cena: 2200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także