HTC Vive będzie kompatybilne z silnikiem Unreal

HTC Vive będzie kompatybilne z silnikiem Unreal
Źródło zdjęć: © YouTube / HTC

30.04.2015 11:11, aktual.: 30.04.2015 12:30

Gogle wirtualnej rzeczywistości spotkały się z ogromnym uznaniem branży dziennikarskiej i to od razu w momencie premiery. Tym razem zaskakują kolejny raz.

O goglach HTC Vive pisaliśmy w tym artykule.

Wejście gogli VR przeróżnych marek często są odkładane w czasie, ale nie stanowi to problemu dla twórców oprogramowania. Studio _ Epic Games _, odpowiedzialne za jeden z najpopularniejszych silników do tworzenia gier - Unreal - zapowiedziało, że jego najnowsza wersja Unreal Engine 4, najpóźniej w maju będzie kompatybilna z urządzeniem przygotowywanym przez HTC, przygotowanym przy współpracy z firmą Valve. Oprogramowanie tej firmy jest z powodzeniem wykorzystywane goglach Oculus Rift i Gear VR. Biorąc pod uwagę wszystkie doniesienia na temat HTC Vive, w tym przede wszystkim te z premeiry podczas MWC 2015, możemy być niemal pewni, że tajwański producent wkraczając na rynek VR zrobi niemałe zamieszanie. Firma znana do tej pory przede wszystkim z produkcji telefonów komórkowych mogłaby zagrozić goglom Samsunga? Ich druga generacja przygotowana dla modelu Galaxy S6 będzie miała swoją premierę już 11 maja.

HTC Vive ma wyróżniać się na tle konkurencji lekkim akcentem z dziedziny rzeczywistości rozszerzonej. Oprócz gogli, w zestawie Vive mają znajdować się dwa nadajniki, które umieszczone w danym pomieszczeniu "zmapują" jego układ oraz wszystkie przeszkody (np. meble). Istotnym jest fakt, że na próżno szukać gogli, w których można swobodnie poruszać się. W przypadku konkurencji korzystanie z VR możliwe jest tylko siedząc.

_ WP / chip _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ta pralka w ogóle nie zużywa prądu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)