HP Neverstop 1200w – jak sprawdza się drukarka laserowa bez kartridży?

HP Neverstop 1200w – jak sprawdza się drukarka laserowa bez kartridży?

HP Neverstop 1200w – jak sprawdza się drukarka laserowa bez kartridży?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.09.2019 14:13, aktualizacja: 27.09.2019 15:40

Urządzenie wielofunkcyjne HP Neverstop 1200w jest przeznaczone dla tych, którzy drukują dużo i często. Druk do 5000 stron do pierwszego uzupełnienia poziomu tonera brzmi obiecująco. Producent promuje hasło „Nie daj się zatrzymać”. Sprawdźmy więc na czym polega rewolucyjna technologia zastosowana w tym modelu.

Każdy właściciel małej firmy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zakup samej drukarki to dopiero wierzchołek góry lodowej. Bo nasz portfel najbardziej obciążają przecież częste wymiany oryginalnych tonerów. Urządzenie wielofunkcyjne HP Neverstop 1200w ma rozwiązać ten problem, pozwalając na monochromatyczne drukowanie dużej ilości dokumentów bez konieczności robienia częstych przestojów w pracy na wymianę kartridży. Czy sprzęt spełnia moje oczekiwania? Co poza tanim drukiem ma do zaoferowania innowacyjny model drukarek laserowych?

Czego można się spodziewać po HP Neverstop 1200w, czyli trochę o specyfikacji urządzenia

Drukarka HP Neverstop 1200w cechuje się najniższym kosztem uzupełniania tonerów wśród drukarek laserowych. Co więcej, jest to pierwsza na świecie drukarka laserowa bez kartridży do samodzielnego napełniania. Producent zapewnia, że po pierwszym otwarciu zestawu można wydrukować aż 5000 stron A4, zaś strzykawka z tonerem pozwala na druk do 2500 stron. Koszt wymiany tonera to około 49 zł, a więc koszt zadruku jednej strony to mniej niż 2 grosze. Nieźle.

Obraz
© Materiały prasowe

HP Neverstop 1200w to sprzęt profesjonalny, zaprojektowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy drukują bardzo dużo, dbają o jakość wydruku, nie lubią przestojów w pracy i dla których koszt druku jest bardzo istotny. Co więcej, HP Neverstop 1200w umożliwia drukowanie „po kablu”, jak i bezprzewodowe poprzez Wi-Fi.

Ekonomiczny druk to dla mnie podstawa w codziennej pracy

Nie ulega wątpliwości, że druk monochromatyczny pozwala na tańsze użytkowanie sprzętu i wyraźną redukcję kosztów wymiany tonerów. Dlatego, by oszczędzić na tuszach, mimo posiadania kolorowej drukarki i tak zwykle drukowałam wszystko w czerni. Zużywając w tym celu jakieś 3–4 ryzy papieru miesięcznie i tak byłam zmuszona - przynajmniej raz w miesiącu - zakupić nowy komplet tuszy. Efektywność kosztowa wypadała słabo. Postanowiłam więc pójść o krok dalej i zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt przeznaczony do druku laserowego. Wybór padł na urządzenie wielofunkcyjne HP Neverstop 1200w – drukarkę w cenie ok. 1000 zł, w której toner innowacyjnie uzupełnia się poprzez szybkie, sprawne i czyste wstrzykiwanie.

Pierwszy kontakt z HP Neverstop 1200w

Sprzęt przyszedł do mnie dobrze zabezpieczony, z kompletem dodatkowych elementów (instrukcja, podajnik, nakładka na podajnik, kabel zasilający oraz kabel USB) i pełnym tonerem. Drukarka HP Neverstop 1200w to urządzenie kompaktowe (o wymiarach 380 mm szerokości, 521 mm wysokości i 385 mm głębokości), zbliżone wielkością i masą (8,7 kg) do standardowych drukarek przeznaczonych do użytku domowego.

Poza podłączeniem do zasilania drukarka przy współczesnym sprzęcie komputerowym właściwie nie wymaga konfiguracji. Można ją podłączyć przez kabel USB lub podpiąć do firmowej sieci bezprzewodowej. Sprzęt od razu jest gotowy do użytkowania. Sam druk odbywa się sprawnie i szybko, a jakość druku pozostaje bez zarzutu. Podajnik jest w pełni funkcjonalny – prowadnice bardzo łatwo się dopasowują i bez problemu utrzymują ustawienie papieru. Wszystko przebiega bezproblemowo, skanowanie i kopiowanie również.

Obraz
© Materiały prasowe

Testuję HP Neverstop 1200w od ponad dwóch tygodni, intensywnie drukując i skanując. W tym czasie zużyłam dwie ryzy papieru, a poziom tonera tylko nieznacznie się zmniejszył. Wydajność drukowania gwarantowana przez producenta zapewnia zachowanie niskiego kosztu wydruku.

Z oczywistych względów tonera jeszcze nie uzupełniałam i na ten moment przyjdzie jeszcze trochę poczekać, co mnie niezmiernie cieszy. HP deklaruje, że wymiana (a raczej wystrzykiwanie) tonera to prosta i zaledwie kilkunastosekundowa kwestia – wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem z tonerem, podłączyć go do drukarki, przekręcić i wstrzyknąć zawartość. Aplikatory są jednorazowego użytku.

Aplikacja HP Smart, usługa AirPrint i o wiele więcej

Drukarka jest w pełni kompatybilna ze sprzętem komputerowym i mobilnym. Firma HP udostępnia dedykowaną apkę HP Smart, dzięki której drukowanie, skanowanie i ogólne zarządzanie drukarką jest banalnie proste. W efekcie mam pełną mobilność pracy z drukarką – mogę drukować z poziomu smartfona, Dropboxa czy chmury, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajduję. Można nawet skanować dokumenty z wykorzystaniem aparatu w telefonie. Pełna wygoda. Dodatkowo nowa technologia firm HP i Apple – AirPrint automatycznie lokalizuje drukarki HP obsługujące funkcję ePrint, umożliwiając bezpośredni druk z urządzeń Apple iOS bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników. Za to duży plus.

Osobom, które drukują bardzo dużo, HP Neverstop 1200w naprawdę ułatwi, przyspieszy i zoptymalizuje pracę – zarówno pod kątem efektywności czasu pracy, jak i kosztów.

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)