HP: Blu‑ray i HD DVD w desktopach HP

09.10.2007 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP wprowadziła do swojej oferty nowe komputery stacjonarne z serii Pavilion. Co ciekawe, urządzenia te mogą być opcjonalnie wyposażone w wieloformatowy napęd optyczny, odtwarzający i zapisujący wszystkie popularne obecnie standardy - CD, DVD, Blu-ray oraz HD DVD.

Nabywcy komputerów z serii d4995t, m9000z oraz m9000t Elite mogą zażyczyć sobie zamontowania w nich jednego z dwóch napędów obsługujących standardy HD. Pierwszy z nich - model podstawowy - potrafi odtwarzać i nagrywać krążki CD, DVD oraz Blu-ray, a także odtwarzać płyty HD DVD. Drugi model dodatkowo wyposażono w możliwość nagrywania płyt HD DVD. Obydwa napędy dysponują również systemem LightScribe ( pozwalającym na etykietowanie płyt za pomocą promienia lasera ).

Za zamontowanie w zamawianym komputerze czytnika o mniejszej funkcjonalności przyjdzie nam zapłacić ok. 250 USD; droższy model wyceniono na 400 USD. Co ważne, nabywcy modeli d4995t oraz m9000t mogą zażyczyć sobie zamontowania w nich karty ATI TV Wonder Digital Cable Tuner - dzięki temu ich komputer będzie w stanie odbierać i rejestrować transmisję telewizyjną HD.

Za podstawową wersję modelu Pavilion m9000z zapłacić trzeba ok. 800 USD ( urządzenie wyposażone jest w procesor AMD ). Komputery oznaczone symbolami m9000t i d4995t bazują na układach Intela i kosztują, odpowiednio, 850 i 900 USD ( za wersję podstawową ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także