HOVR, czyli jak spalić kalorie na siedząco

HOVR, czyli jak spalić kalorie na siedząco
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.05.2016 11:29, aktual.: 01.05.2016 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siedząca praca to problem nie tylko dla naszych nóg, ale całej kondycji fizycznej. By zwiększyć aktywność można chociażby zmienić biurko na stojące, ale nie da się ukryć, że na dłuższą metę to męczące rozwiązanie (i wcale nie tak dobre dla naszych nóg). Dlatego twórcy HOVR postanowili stworzyć gadżet, który pomoże utrzymać ciało w ruchu w pozycji siedzącej.

HOVR przypomina nieco huśtawkę dla stóp. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach - jedna przykręcana jest do blatu biurka, druga natomiast wykorzystuje własną podstawę i jest bardziej mobilna. Kalorie spalamy huśtając nogami w określony sposób - możemy robić to w ruchu wahadłowym (bardziej relaksacyjnym) lub krzyżowo, co angażuje większą liczbę mięśni. Według twórców ruch ten jest bardzo bliski chodzeniu i w ten sposób możemy spalić o 1. proc. więcej kalorii niż przy zwykłym siedzeniu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nie jest to jakiś oszałamiający wynik, ale też pamiętajmy, że przy takich ćwiczeniach nie podejmujemy wielkiego wysiłku. HOVR jest oczywiście zintegrowany z dedykowaną aplikacją pozwalającą na liczenie kroków i śledzenie naszej aktywności. Wersja przykręcana do biurka kosztuje w przedsprzedaży 4. dolary, natomiast samodzielny model 79 dolarów. Urządzenie zdobyło 136 proc. wymaganych funduszy na Indiegogo, więc do pierwszych klientów trafi już w lipcu tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)