Hotelowe WiFi z niechcianymi reklamami

Hotelowe WiFi z niechcianymi reklamami

Hotelowe WiFi z niechcianymi reklamami
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
10.04.2012 10:18

Wydawać by się mogło, że płacąc 368 dolarów za noc w hotelu Courtyard Marriot na Times Square można oczekiwać najwyższego poziomu usług. Bezprzewodowy internet powinien być więc w standardzie. I tak jest rzeczywiście, jednakże Justin Watt wchodząc na swojego bloga zauważył coś, czego tam być nie powinno.

Objawiało się to w postaci dziwnego prostokąta u góry strony. Po przeanalizowaniu źródła okazało się, że strona zawiera dodatkowe linijki kodu w JavaScript odwołujące się do funkcji rxg, które są często wykorzystywane przez wirusy. Internauta chciał uczciwie zgłosić to obsłudze hotelu –. lecz okazało się, że nie jest to infekcja, ale celowe działanie bramy sieciowej używanej w hotelu.

Urządzenie produkcji RG Nets, Inc. wykorzystuje własną technologię o nazwie Revenue eXtraction Gateway, która ma przynosić dochody właścicielowi bramy w dość kontrowersyjny sposób –. podając użytkownikowi stronę internetową, dodaje dowolne elementy kodu, na przykład reklamy.

W efekcie oprogramowanie może w łatwy sposób zmodyfikować treść każdej witryny. Pół biedy, jesli efektem jego działania będzie uporczywa reklama w sieci. Gorzej, że skoro może dodać kod, może także wyciąć pewne treści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)