Hiszpanka wyrzucona z zakonu "bo spędzała za dużo czasu na Facebooku"

Hiszpanka wyrzucona z zakonu "bo spędzała za dużo czasu na Facebooku"

Hiszpanka wyrzucona z zakonu "bo spędzała za dużo czasu na Facebooku"
Źródło zdjęć: © Gizmodo
21.02.2011 15:09, aktualizacja: 21.02.2011 15:21

Podejrzewam, że historia siostry Marii Jesus Galan miała inny przebieg niż brzmi wersja oficjalna. Cóż, ale znamy tylko tę wersję, więc warto się z nią zapoznać.

35-letnia Galan była członkinią zgromadzenia w klasztorze Santo Domingo el Real w hiszpańskim Toledo. Obeznana z technologią cyfrową siostra dokonała rzeczy niemożliwych, dysponując jednym jedynym komputerem zakupionym przez siostry 1. lat temu. Zeskanowała akta klasztoru i stworzyła cyfrową bazę danych Sióstr Dominikanek. Korzystała z bankowości internetowej i załatwiała online sprawy, które wymagałyby wypraw do miasta. Otrzymała nawet nagrodę od Ratusza za cyfryzację życia klasztornego. Założyła konto na Facebooku, na którym szerzyła Dobrą Nowinę i zebrała ponad 600 znajomych. I wtedy miarka się przebrała.

Komputerowa siostra została wykluczona z zakonu, co uzasadniono tylko stwierdzeniem, że uzależnienie od Facebooka sprawiło, z Galan "nie sposób było żyć". Być może wyżywała się na nowicjuszkach, gdy nie szło jej na Farmville? Klasztor nie odpowiedział na żadne pytanie mediów w tej sprawie.

Galan mieszka teraz z matką i ma na Facebooku prawie 6 tysięcy znajomych!

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)