HG One - ręczny młynek do kawy w cenie całego ekspresu

HG One - ręczny młynek do kawy w cenie całego ekspresu

HG One - ręczny młynek do kawy w cenie całego ekspresu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.05.2013 12:43

Dla niektórych parzenie kawy to rytuał - w tym przypadku nie ma mowy o szybkim zalaniu kawy rozpuszczalnej wodą z czajnika.

Do takich osób należeli amerykanie odpowiedzialni za HG One Grinder. Po zakupie legendarnego szwajcarskiego ekspresu kolbowego Olympia Cremina długo próbowali znaleźć młynek do kawy podobnej klasy, niestety - bezskutecznie. Doszli do wniosku, że muszą go skonstruować sami. Dwa lata później HG One dostępny jest dla wszystkich chętnych fanatyków kawy, którzy są gotowi zapłacić za niego 90. dolarów, czyli prawie 3000 złotych.

Sam młynek pozbawiony jest jakiejkolwiek elektroniki i skierowany jest do tradycjonalistów, którzy uważają, że do przygotowania porządnej kawy potrzeba tylko solidnego sprzętu ręcznego i siły własnych mięśni. Jego działanie nie wymaga długich objaśnień - kręcąc korbą zmieniamy świeże ziarna kawy w nadający się do parzenia, aromatyczny proszek.

Ekspres kupić można jedynie na stronie producenta. Do ceny zakupu trzeba w tym wypadku doliczyć także koszty przesyłki z USA do Polski, ale zakładamy, że jeśli ktoś jest w stanie wydać prawie 3000 złotych na młynek do kawy, to koszty transportu nie są dla niego wielkim problemem.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)