Trwa ładowanie...
d2m339p

Halloween. NASA publikuje najbardziej przerażające dźwięki z kosmosu

Z okazji zbliżającego się Halloween, NASA opublikowała w sieci playlistę zatytułowaną "Złowrogie dźwięki Układu Słonecznego". Trzeba przyznać, że dźwięki z kosmosu mogą zmrozić krew w żyłach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmos - wizualizacja
Kosmos - wizualizacja (NASA)
d2m339p

W serwisie Soundcloud NASA opublikowała listę składającą się z 14 przerażających utworów nagranych w kosmosie. Jest to starannie dobrany przez agencję zbiór dźwięków, mający uczcić tegoroczne Halloween (31 października). Przypominamy, że w zeszłym roku z tej okazji NASA opublikowała przerażające zdjęcia z kosmosu.

"Korzystając z danych z naszego statku kosmicznego, nasi naukowcy zebrali nowe złowieszcze dźwięki z głębin kosmosu specjalnie z okazji zbliżającego się Halloween", czytamy w opisie playlisty, którą znajdziecie pod tym adresem.

Na upiornej playliście znalazły się dźwięki - lub inne typy danych, które zostały przetworzone na dźwięk - nagrane przez różne statki kosmiczne i instrumenty. Dane pochodzą m.in. lądownika InSight, który bada Czerwoną Planetę, sondy Juno krążącej wokół Jowisza i jego księżyców czy teleskopu kosmicznego Chandra, pracującego w zakresie promieni rentgenowskich.

d2m339p

Na liście odtwarzania znajduje się również nagranie wykonane przez sondę kosmiczną Voyager 1 NASA, która przekroczyła granice masywnego pola magnetycznego Jowisza. Sonda Juno agencji nagrała również "dźwięki" zórz polarnych Jowisza. Emisje radiowe z tych nieziemskich pokazów świetlnych zostały później przekształcone przez inżynierów w pliki dźwiękowe.

Z kolei instrumenty pokładowe InSight pozwoliły nam usłyszeć upiorne dźwięki marsjańskich wiatrów, które zostały nagrane z pomocą sejsmometru i czujników ciśnienia. Po pewnych korektach wysokości dźwięk, który słyszymy z Marsa, jest przerażająco niskim dudnieniem wiatru, który wiruje nad opuszczonym krajobrazem Czerwonej Planety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m339p

Podziel się opinią

Share
d2m339p
d2m339p
Więcej tematów